“Nāves spriedums” Centrāltirgus kioskiem; ar ekskavatoriem sākta to demontāža

4 komentāri
“Nāves spriedums” Centrāltirgus kioskiem; ar ekskavatoriem sākta to demontāža
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

“Rīgas centrāltirgū” – būdiņu laikmeta beigas. Smagā tehnika šodien sāka sagraut moduļu namiņus, kuros vēl līdz vakardienai varēja iegādāties apģērbus, izlejamās smaržas un citas preces. Andeles placī amatpersonas vēlas ierīkot skvēru.

Lai gan smagā tehnika jau šorīt sākusi nojaukt moduļu būdiņas, vairāki īpašnieki ir nepatīkami pārsteigti. Piemēram, atslēdznieks, kas nav paspējis izvākt mantas. Viņš apgalvo, ka mēnešiem klauvējis pie tirgus administrācijas durvīm, bet neviens nav paskaidrojis, kas īsti notiks un kad nojaukšana sāksies.

Naktī pašvaldība uzstādīja žogu, un līdz ar rīta gaismu zem ekskavatora smagā kausa sagruva pirmā kioska jumts.

Atslēdznieks Vasīlijs tikmēr nervozi rosās, lūdzot laiku, lai savāktu dārgo tehniku, ar kuru pievīlē atslēgas.

“It kā zinājām, bet maz laika bija. Tiem, kas ar lupatām tirgojās, protams, vienkāršāk. Mums ir cita specifika. Sarežģīti bija tik īsā laikā. Aizvien ceram līdz pēdējam. Neviens neko skaidri nepateica. Viņi [SIA “Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā”] teica, ka varbūt paliksim, tiesa būs. Tirgus vadība liek iet prom,” stāsta Vasīlijs.

Tirgotāja sacītajam gan nepiekrīt Centrāltirgus vadība.

“Nav taisnība! Laicīgi brīdinājām jau novembra beigās. Nomniekiem tika izlīmētas lapiņas, ka līdz 13. datumam jāatbrīvo. Mēs viņam ļaujam to [aizvākt mantas] darīt. Viss tiks savākts vairāku mēnešu laikā, jāsakārto vēl dokumentācija,” pauž “Rīgas centrāltirgus” Juridiskās daļas vadītājs Māris Skudra.

Būdiņām “nāves spriedumu” pašvaldība pieteica pēc vērienīgām kratīšanām cigarešu kontrabandu lietā, jo tieši būdeļu pakšos un spraugās noziedznieki slēpa nelegālos smēķus. Bija izstrādāta filigrāna sistēma, kā šajos labirintos slēpt veselu bagātību.

“2019. gadā Centrāltirgū tika izņemts nedaudz vairāk nekā pusmiljons cigarešu, kopumā Rīgā – 8 miljoni. Problēma nav tikai tirgū. Visā valstī pērn izņemti 52 miljoni nelegālo cigarešu,” norāda Valsts policijas priekšnieka vietnieks Juris Šulte.

Tagad pašvaldība sola te izveidot skvēru un aicina iedzīvotājus piegādāt idejas, kādus pasākumus te varētu rīkot, lai iepriecinātu pilsētniekus. Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR) noliedz, ka laukumā varētu uzcelt kārtējo lielveikalu.

“Nē, nē, nē! Pēc attīstības plāna tas ir publiskais laukums. Pēc “Rail Baltica” realizācijas paredzēta publiskā zona,” norādīja Burovs.