4 komentāri

Šobrīd neviens nevar pateikt, kad Latvijā ieradīsies nākamie patvēruma meklētāji. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis šorīt raidījumā 900 sekundes atzina, ka viss Eiropas plāns kopumā nestrādā, kā sākotnēji iecerēts.

Viņš arī norādīja, ka Latvijas amatpersonas Grieķijā un Itālijā turpina sarunas, lai izvērtētu, kuriem cilvēkiem piedāvāt patvērumu Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau vēstīts, ka nepilnas trīs diennaktis Muceniekos iedzīvojas pirmās divas patvēruma meklētāju ģimenes, kuras piektdien vēlu vakarā ieradās mūsu valstī no Grieķijas.

Abas ģimenes esot zinājušas par mūsu valsti, gribējušas te ierasties un esot arī ar mieru mācīties latviešu valodu un integrēties Latvijas sabiedrībā.

Par to – kā šie cilvēki ieradušies Latvijā, kā viņi izvēlēti un kādi ir turpmākie valsts plāni patvērumu meklētāju ievešanā, šodien, visticamāk, runās arī valdošo partiju koalīcijas sēdē.

Tikmēr pašas ģimenes pamazām sāk iedzīvoties jaunajos apstākļos. Latvijā ieradušās sešas personas.Viena ģimene ar diviem bērniem, kam ir 2 un 4 gadi, ir no Sīrijas, otrā – vīrs ar sievu – no nelielās totalitāras Āfrikas valsts Eritrejas, kas tiek dēvēta par Āfrikas Ziemeļkoreju.

Uzņemot pirmos sešus patvēruma meklētājus, Latvija ir kļuvusi par vienu no nedaudzajām Eiropas Savienības (ES) valstīm, kas ir praktiski sākusi īstenot kopējo pārvietošanas plānu.

Lielākais imigrantu skaits Eiropā nonāk, izmantojot Vidusjūru, un pagājušajā gadā šādi ieceļojis vairāk nekā miljons.

Sīrija, no kuras ir viena Latvijas uzņemtā ģimene, ierindojas pirmajā vietā imigrantu skaita ziņā. Savukārt no Eritrejas ieradušos cilvēku daļa saskaņā ar ANO datiem veido aptuveni 4%, un šī valsts ierindojas 4. vietā.

Cenšoties palīdzēt visvairāk imigrantu plūsmas skartajai Grieķijai un Itālijai, ES garās diskusijās pērn spējusi vienoties par 160 000 patvēruma meklētāju pārvietošanu.

Rēķinot no kopējā pērn ieradušos cilvēku skaita, tā ir tikai aptuveni sestā daļa. Bet arī šos patvēruma meklētājus Eiropas valstis nesteidz uzņemt. Pagaidām pārvietoti ir tikai daži simti jeb mazāk par pusprocentu plānotā.

No Baltijas valstīm pirmā patvēruma meklētājus pērn decembra vidū uzņēma Lietuva. Taču irākiešu ģimene vērsās tiesā pret valsti, jo tai nav piešķirts bēgļu, bet gan pagaidu tiesiskās aizsardzības statuss.

Savukārt Igaunijā patvēruma meklētāju uzņemšana kavējoties, jo nosūtītājvalsts Itālija nespēj sniegt pietiekamu informāciju, lai izvērtētu pretendentus.

TOP komentāri

 • papins4
  0 0 0

  papins4

  Kāds vīrietis no Alžīrijas, kliedzot “Inshallah” [burt. tulk.: Ar Dieva gribu], uzbruka Vācijas studentei un to izvaroja. Pēc tam musulmaņu vīrietis jautājis meitenei, vai viņa to esot izbaudījusi, vēsta Express.
  Vīrietis, saukts par Rhedu, ir apsūdzēts par uzbrukumu 25 gadus vecajai studentei, kas piecos no rīta devusies mājās no naktskluba Hanovērā, Vācijā.

  Šausminošās uzbrukuma detaļas atklājās tiesas prāvā, kurā 37 gadus vecais apsūdzētais tika atzīts par nevainīgu.
 • Linda
  0 0 0

  Linda

  Gan jau atkal ieradisies pa nakts melnumu ka zagli gar gangiem slapstidamies.:(((

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl