Naudiņš rosina Valmieras novadam pievienot Jērcēnu un Plāņu pagastu, kā arī Sedu un Strenčus

5 komentāri
Naudiņš rosina Valmieras novadam pievienot Jērcēnu un Plāņu pagastu, kā arī Sedu un Strenčus
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Saeimas deputāts Romāns Naudiņš (VL-TB/LNKK) rosina Jērcēnu un Plāņu pagastu, kā arī Sedu un Strenčus pievienot Valmieras novadam.

Deputāts iesniedzis priekšlikumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumam, rosinot pārskatīt Valkas un Valmieras novados ietilpstošo teritoriju sarakstu.

Naudiņa ieskatā Jērcēnu pagastu, Plāņu pagastu, kā arī Sedas pilsētu un Strenču pilsētu būtu nepieciešams pievienot Valmieras novadam, nevis Valkas novadam, kā tas ir plānots patlaban.

Tas nozīmētu, ka Valmieras novadā ietilptu Bērzaines pagasts, Brenguļu pagasts, Burtnieku pagasts, Dikļu pagasts, Ēveles pagasts, Jērcēnu pagasts, Kauguru pagasts, Kocēnu pagasts, Matīšu pagasts, Mazsalacas pagasts, Mazsalacas pilsēta, Plāņu pagasts, Ramatas pagasts, Rencēnu pagasts, Sēļu pagasts, Sedas pilsēta, Skaņkalnes pagasts, Strenču pilsēta, Trikātas pagasts, Vaidavas pagasts, Valmieras pagasts, Valmieras pilsēta, Vecates pagasts un Zilākalna pagasts.

Kā ziņots, Saeima konceptuāli atbalstījusi Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumi, kas piedāvā reformas dēļ 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 39 vietvaras.

5 komentāri