Naudas trūkuma dēļ šogad uz Latvijas ceļiem neparādīsies jaunie fotoradari

7 komentāri

Jauni radari uz Latvijas ceļiem šogad neparādīsies, jo valstij trūkstot tiem naudas. Satiksmes ministrs uzskata, ka rūpes par radariem vajadzētu uzņemties “Latvijas Valsts ceļiem” un to darbības principi būtu jāpārskata.

Pērnā gada nogalē izskanēja informācija, ka valsts mērķis uzstādīt vēl 50 fotoradarus un 50 to mulāžas būs jāatliek, jo finansējums arī šā projekta attīstībai nav piešķirts. Pirmdien jaunāko situāciju iezīmēja Satiksmes drošības padome – jauniem fotoradariem naudas nav.

Padome līdz 2021. gada martam sagatavos priekšlikumus par radaru ieviešanu nākotnē, šajā dokumentā plānots akcentēt vidējā ātruma mērīšanas radaru bonusus. Šīs iekārtas uzstādīja uz radariem Tīnūžu šosejā, naudas trūkuma dēļ noņēma.

“Padome varētu paust atbalstu ziņojuma turpmākai virzībai uz valdību, lai finansējums vismaz uzstādītajiem radariem tiek piešķirts. Jautājumā par nākotnes radaru uzstādīšanu – šis jautājums jāskata saistībā ar nākamā budžeta iespējām,” sacīja Iekšlietu ministrijas pārstāvis Jānis Bekmanis.

Satiksmes ministrs tikmēr aicina radaru jautājumu risināt, meklējot citu finansēšanas mehānismu. Linkaits ir bažīgs. Valsts izaugsmes tempi mazinās, tāpat arī nodokļu ieņēmumi nav tik labi, kā varētu vēlēties. “Manuprāt, fotoradari ir tāds pats ceļu infrastruktūras elements kā meteoroloģiskās iekārtas. Nākotnē fotoradariem būtu jābūt “Latvijas Valsts ceļu” rūpes zonā,” uzskata Tālis Linkaits (JKP).

Satiksmes drošības eksperti tikmēr brīdina, – policistus uz ceļiem redzēsim arvien mazāk, tādēļ ar steigu jādomā, kā papildināt fotoradaru skaitu. “Ja policijas kapacitāte samazinās, tad jārod risinājums ar tehniskiem līdzekļiem, lai šī kontrole nepazustu,” pārliecināts ir VP pārstāvis Normunds Krapsis.

Jāpiemin, ka Latvija satiksmes negadījumu ziņā ir viena no līdervalstīm visā Eiropā: 2018. gadā esot ceturtajā vietā ar 77 bojā gājušajiem uz miljons iedzīvotājiem ceļu satiksmes negadījumos.

7 komentāri