Nauda smagi slimās Baibas slimnīcas rēķina apmaksai ir atrasta, paziņo veselības ministre

Pievienot komentāru
Nauda smagi slimās Baibas slimnīcas rēķina apmaksai ir atrasta, paziņo veselības ministre
FOTO: LETA

”Nauda Baibas rēķina apmaksai ir atrasta, paldies fondam. Šobrīd viss atkarīgs, vai būs donors un izpratne par orgānu ziedošanu,” tā mikroblogošanas vietnē Twitter vēsta veselības ministre Anda Čakša. 

TV3 Ziņas jau vakar vēstīja, ka veselības ministrijas ierēdņi, kuri rīkojas likuma ietvaros, paši ir bez padoma – ko darīt smagi slimajai Baibai Baronei, kurai steidzami nepieciešama aknu transplantācija, bet ārstēšanas izdevumus Tartu slimnīcā valsts atsakās segt. Atbilde bija tieši tik vienkārša, cik īsa – naudas nav.

Šovasar sabiedrība atsaucās aicinājumam glābt trīs cilvēkus, kuriem vajadzīga aknu transplantācija. Visvairāk runāts par 25 gadīgo Baibu, kura Tartu slimnīcā smagā stāvoklī šobrīd gaida savu donoru, taču tāda pati diagnoze ir arī viņas vienaudzim Austrim un 50 gadīgajam Leonīdam. Viņiem katram attiecīgi saziedoja 50, 40 un 40 tūkstošus eiro – operācijas naudu.

Taču, vēl tikai gaidot operāciju, rēķins par Baibas ārstēšanu jau sasniedzis 100 000 eiro, un tos valsts apmaksāt atteicās.

Lasi vēl