Komentāri
NATO Rīgā izveidos īpašu štāba vienību, kas koordinēs rīcību krīzes situācijā
FOTO: LETA

Reaģējot uz Krievijas agresīvo ārpolitiku, šovasar Rīgā tiks likti pamati jaunai drošības institūcijai, kas krīzes gadījumā koordinēs NATO ātrās reaģēšanas spēku darbību.

NATO koordinācijas štābā darbosies 40 cilvēki – virsnieki no Latvijas un citām NATO valstīm, kas pieteiksies dalībai projektā. Izmaksas par telpu īri un darbinieku atalgojumu segs gan no Latvijas, gan sadarbības valstu budžetiem. Līdzīgi koordinācijas štābi tiks izveidoti arī Lietuvā, Igaunijā, un Polijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ārkārtas situācijā šiem NATO štābiem var būt izšķiroša nozīme mūsu valsts drošības nosargāšanā.

”Daļa būs mūsu nacionālie kadri, daļa – no dažādām NATO valstīm, štāba virsnieki, kas ikdienā nodarbosies ar koordinācijas darbu. Miera laikā koordinācija par mācībām, koordinācija starp LV un citu NATO valstu bruņotajiem spēkiem.  Pirmskrīzes, krīzes situācijā – koordinācija par ātrās reaģēšanas spēku izvietošanu jau Latvijā,” informē aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

Atgādinām, ka NATO pagājušajā nedēļā nolēma ātrās reaģēšanas spēku apjomu palielināt līdz 30 000 karavīru. Rīgā izvietotajam štābam darbs jāuzsāk līdz  NATO aizsardzības ministru sanāksmei,  jūnijā. Ar pilnu jaudu centram jābūt spējīgam darboties līdz ar nākamā gada NATO Varšavas samita sākumu.

Lasi vēl