NATO komandvienības štābs atradīsies Rīgā

2 komentāri

NATO komandvadības štābs atradīsies Rīgā, un tajā strādās aptuveni dažādu NATO valstu bruņoto spēku 40 virsnieki. NATO štāba 40 virsnieki Austrumeiropā komandēs paaugstinātās reaģēšanas spēkus, kuri būs gatavi doties uz jebkuru karsto punktu 48 stundu laikā.

Latvijas Aizsardzības ministrijā iecerēts, ka vakar NATO valstu aizsardzības ministru pieņemtais lēmums dzīvē realizēsies šīs vasaras sākumā, attiecīgi jūnijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Būs virsnieki no visām lielajām NATO dalībvalstīm un, arī pieņemu, ne tikai no lielajām, bet precīzs tas sadalījums vēl nav zināms,” LNT Ziņām atklāja Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Sārts.

Par sešu tādu štābu izvietošanu Austrumeiropā vakar nolemts NAto valstu aizsardzības ministru sanāksmē. Tas ir atbildes solis reaģējot uz Krievijas agresijas eskalāciju Ukrainā.

Nolemts, ka štābu virsnieki koordinēs NATO sevišķi ātrās reaģēšanas vienības, kas jebkurā karstajā punktā spēj nokļūt nevis piecu, bet divu dienu laikā. Lielbritānija jau paziņojusi, ka ir gatava jaunizveidotās sevišķi ātrās vienības vajadzībām norīkot 1000 kareivjus.

Daļa šo kareivju visdrīzāk ieradīsies arī Latvijā, taču nevis uz pastāvīgu nomitināšanos, bet mācībām. Taču jau arī tam ir jāsagatavo Latvijas Nacionālo bruņoto spēku bāzes.

Iecerēts, ka sevišķi ātrās reaģēšanas vienības sastāvēs no aptuveni 5000 kareivju. Koordinācijas punkti tādi paši kā Rīgā atradīsies arī Igaunijā, Lietuvā, Poliijā, Rumānijā un Bulgārijā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl