NATO kaujas grupai Ādažos pievienojušies vairāk nekā 200 Čehijas un Slovākijas karavīru

Komentāri
NATO kaujas grupai Ādažos pievienojušies vairāk nekā 200 Čehijas un Slovākijas karavīru
Foto: f64

No ceturtdienas Ādažu bāzē dislocēto NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu vadīs jauns komandieris, tostarp svinīgā ceremonijā uzņemti arī vairāk nekā 200 Čehijas un Slovākijas karavīru.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1000 karavīru no 8 NATO dalībvalstīm. Teju puse no viņiem ir kanādieši, kas Latvijā uzturēsies līdz 2023. gadam – 4 gadus ilgāk nekā sākotnēji plānots. Par to vizītes laikā Latvijā šonedēļ paziņoja Kanādas premjers Džastins Trudo.

Ādažu bāzē šobrīd uzturas 455 Kanādas karavīri. Pēc lēmuma misiju pagarināt vēl par 4 gadiem Kanādas militāristu skaits šeit palielināsies vēl par aptuveni simtu.

Šons Frenčs
NATO kaujas grupas komandieris

Kaujas grupas darba organizēšanā šobrīd mēs lielā mērā paļaujamies uz personālu, kas šeit ierodas īslaicīgās vizītēs. Lēmums par karavīru skaita palielināšanu nenozīmē, ka tiks palielināts kaujas grupas apmērs – uz šejieni brauks inženieri, pavāri un cilvēki, kas palīdzēs nodrošināt ikdienas darbu.

Frenča gadu ilgā misija Latvijā ceturtdien noslēdzās – par kaujas grupas jauno vadītāju nu iecelts Stīvs Makbets. Viņam ir pamatīga militārā pieredze, tostarp viņš dienējis Bosnijā un Afganistānā. Latvijā iepriekš piedalījies vairākās starptautiskās mācībās.

Stīvs Makbets
NATO kaujas grupas jaunais komandieris

Visu valstu karavīri, kas uz šejieni brauc, ir profesionāļi, gatavi treniņiem un, ja nepieciešams, arī militāriem uzdevumiem. Tieši to es arī sagaidu arī no savas misijas.

Ceturtdien notika gan komandieru maiņa, gan arī kaujas grupas karavīru rotācija. Turklāt Ādažos bāzēto militāristu rindas nu papildinās arī čehi un slovāki. “Šis jau ir otrais kontingents, kas noslēdz savu rotāciju pēc 6 mēnešiem, un kaujas grupai pievienojas gan Čehija, gan Slovākija ar papildu vienībām, kura katra ir aptuveni 100 karavīru lielumā,” norāda Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.

Atgādinām, ka NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas izvietotas arī Lietuvā, Igaunijā un Polijā nolūkā demonstrēt alianses solidaritāti un apņēmību aizsargāt NATO valstis no jebkāda veida agresijas.

Lasi vēl