Našķu derīgumu termiņus mainījuši profesionāļi, atklāj PVD

0 Komentāru
Našķu derīgumu termiņus mainījuši profesionāļi, atklāj PVD

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atklājis līdz šim lielāko pārtikas produktu derīguma termiņu viltotāju grupējumu. Kādā Jelgavas noliktavā atklātajā spiestuvē, marķējums mainīts tūkstošiem produktu, galvenokārt dažādu saldumu un našķu. Visa produkcija vēlāk nonākusi veikalu plauktos.

Vērienīgāko vecu pārtikas preču pārmarķēšanas slēptuvi, PVD atklāja Jelgavā vairumtirgotāja Triom noliktavā. Konstatētas gandrīz desmit tonnas dažādu saldumu – konfektes, šokolāde, cepumi, kam beidzies derīguma termiņš. Par spīti tam, produkciju bija plānots laist apgrozībā. Darbojušies profesionāļi.

Pārmarķēšanai atvestās preces nav bijušas no Latvijas un nav plaši pazīstami zīmoli. Darbības metode bijusi vienkārša, bet viltojums tikpat kā nepamanāms.

Izmeklēšanā tiks noskaidrots, vai Triom no piegādātajiem jau saņēmis vecu produkciju tālāk realizācijai,  vai saldumi noliktavā  aizstāvējušies. Tāpat tiks noskaidrots, cik ilgi vairumtirgotājs  šādi darbojies. Pārmarķētos šokolādes batoniņus, cepumus un citus našķus saņēmušas teju visas lielākas veikalu ķēdes – Maxima, Elvi, Mego un Rimi.

TV3 ziņām neizdevās sazināties ar Triom vadību, taču aģentūrai LETA uzņēmuma finanšu direktors Ruslans Andropovs paziņojis, ka izņemtais apjoms nevarot būt tik liels un, iespējams, noticis pārpratums. Jāpiebilst, ka par izdarīto uzņēmumam var piemērot tikai  700 eiro lielu sodu. Pēc tā samaksāšanas vairumtirgotājs varēs turpināt darbību.

Video

0 Komentāru