Narkotikas, “viltus policisti” – Baltijas valstu organizētās noziedzības grupējumu galvenais rūpals

0 Komentāru

Baltijas jūras valstu policijas šefi, piektdien tiekoties Rīgā, secināja, ka organizētās noziedzības tīkli mūsu reģiona valstīs darbojas koordinēti un to galvenais rūpals ir – narkotiku tirdzniecība.

Taču ir arī daudzi citi veidi, kā grupveidā noziedzīgi pelnīt naudu. Kriminālie elementi organizē, piemēram, speciālas zagšanas viesturnejas uz ārvalstīm. Atstrādāta ir arī sistēma izlikties par likumsargiem un, zvanot uz nejauši izvēlētiem numuriem, censties izspiest naudu.

Baltijas jūras valstu padomē izveidota darba grupas cīņai ar organizēto noziedzību, kur vadības groži pārmijus nonāk no vienas valsts pie otras. Piektdien grupas vadība atskaitījās par Latvijas prezidentūras laikā paveikto. Sanāksmē piedalās pārstāvji no Dānijas, Igaunijas, Krievijas Federācijas, Norvēģijas, Polijas, Somijas, Vācijas un Zviedrijas. Starpvalstu noziedzībai pēdējā laikā raksturīgi noziegumi, kas nav vardarbīgi, bet vērsti uz viltībām, kā piepildīt savu maku ar citu cilvēku sapelnīto naudu.

Andrejs Grišins
Valsts policija Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks

Cilvēks zvana uz telefonu, saka – radinieks nokļuvis avārijā, lai atrisinātu problēmas, piebrauks mediķis, cietušās puses pārstāvis, lai samaksā naudu. Katrā valstī citādākas leģendas, kā cilvēki tiek apkrāpti.

Līdz ar šo sanāksmi Latvija noslēgs savu prezidentūru grupā, kuras laikā izveidota jauna darba grupa cīņai ar nelegālo migrāciju, kā arī nodrošināts pēctecīgs un efektīvs BSTF Narkotiku nelegālās aprites un novēršanas apakšgrupas darbs. Prezidentūras pilnvaras uz nākamajiem diviem gadiem nodos divām valstīm – Vācijai un Polijai.

0 Komentāru