Narkokurjers Priverts par Kokneses kravas aizturēšanu: Ja aiz tā stāv meksikāņu karteļi, vainīgos novāks

4 komentāri
Narkokurjers Priverts par Kokneses kravas aizturēšanu: Ja aiz tā stāv meksikāņu karteļi, vainīgos novāks
ANNIJA MEIKŠĀNE, F64

Ja aiz Koknesē pieķertās milzu kokaīna kravas stāv meksikāņu karteļi, vainīgie var tikt nošauti. Tā uzskata kokaīna kurjers Rolands Priverts, kurš pats daudzus gadus pavadījis cietumā tieši narkotiku tranzīta dēļ. Par savu pieredzi viņš uzrakstījis grāmatu, kuras atvēršana sakritusi ar policijas veikto kratīšanu, aizturot Latvijā lielāko baltā pulvera kravu.

“Šeit ir ar benzīnu salietas kokas lapas, no kurām notek ūdens, to iztvaicē, un rodas tā bāze, bet es šeit tikai aizgāju, lai uztaisītu bildes grāmatai. Lai nedomā kāds, ka tā mana laboratorija.”

Priverts izrāda jaunākos foto, kas uzņemti audzētavā Bolīvijā, kur bijis ciemos kā tūrists. Par kokaīna pārvadāšanu aiz restēm nosēdējis daudzus gadus gan Dienvidamerikā, gan Eiropā. Par saviem piedzīvojumiem pirms četriem gadiem, sēdēdams cietumā, sarakstījis grāmatu, kurai šodien atvēršanas svētki. Uz vāka kokaīna strīpa un frāze, kas bieži izmantota viņa burtnīciņās, kas sarakstītas cietumā Somijā: “Nebaidies ne no kā”.

“Ekvadoras cietumā cilvēkus šāva nost kā zaķus. Tur ir, ko redzēt. Tās grāmatas vietā labāk būtu uztaisīt filmu,” stāsta Priverts.

Grāmatas atvēršana iekritusi vienā laikā ar Latvijā vērienīgāko kokaīna kravas aizturēšanu Koknesē. Vairumtirdzniecībā: 65 miljonu, mazumtirdzniecībā – varbūt pat līdz miljardam eiro vērtās narkotikas bija paslēptas banānu un celtniecības materiālu kastēs. Žanra klasika, saka Priverts.

“Banānu kastēs ir desmitiem reižu noķerti Ekvadorā. Tur ir kuģu līnija, kas regulāri iet uz Eiropu. Uz Sanktpēterburgu divreiz mēnesī. Tur ir izdevīgi, tajā līnijā ielikt. Pat kastes statīvi, kas no plastmasas, ir pārtaisīti, pat pašos banānos! Kartonos iekšā. Bieži vien noķer, no Ekvadoras,” norāda Priverts.

Krava ir tik milzīga, ka arī Latvijā iesaistītajiem noziedzniekiem var nākties atbildēt narkokarteļu priekšā. Tik lielu zaudējumu atsevišķi grupējumi varētu nepiedot: “Viss atkarīgs, kas tas par grupējumu. Kas izpilda, dara, organizē. Ja tur ir meksikāņu kartelis, tad jā… vainīgie tiek novākti, nošauti. Daudz nerunā.”

Priverts stāsta, ka Bolīvijā atvēris biznesu, ar investoriem sapirktas ražošanas iekārtas: “Gaļas pārstrādes cehu. Tieši desas sākumā taisīs. No labākajiem gabaliem var arī visu ko citu. Gaļas fabriku sāku taisīt.”

Jau šonedēļ Privertam atkal nāksies stāties tiesas priekšā, viņš apsūdzēts kokaīna kontrabandā un kokas lapu glabāšanā. Rīgas rajona tiesa Privertam piesprieda septiņus gadus ilgu ieslodzījumu, taču viņš šo tiesas spriedumu pārsūdzēja.
4 komentāri