“Nanoūdens” krimināllieta nonākusi tiesā, taču “Rīgas satiksme” joprojām nezina, ar ko mazgāja trolejbusus

2 komentāri
“Nanoūdens” krimināllieta nonākusi tiesā, taču “Rīgas satiksme” joprojām nezina, ar ko mazgāja trolejbusus
Ilustratīvs foto. (KRISTAPS KUHAĻSKIS, F64)

Prokuratūra nodevusi tiesai tā saukto “nanoūdens” krimināllietu. Tajā apsūdzības par krāpšanu lielā apmērā un naudas atmazgāšanu celtas četriem cilvēkiem. Viņu vidū ir viens “Rīgas satiksmes” bijušais darbinieks. 

Lai arī pašvaldības uzņēmums atzīts par cietušo, “Rīgas satiksme” joprojām nav pieteikusi kompensāciju un noskaidrojusi, ar ko īsti divus gadus mazgāja savu transportlīdzekļus.

Viena no pēdējo gadu skaļākajam krimināllietām, par kuru pirmie ziņoja TV3 raidījums “Nekā personīga”, tiesai nodota pagājušonedēļ. Prokuratūra secinājusi, ka četru cilvēku  grupa organizējusi krāpniecisku iepirkumu, panākot, ka tajā uzvar viņu pašu pārstāvēts uzņēmums, kurš divus gadus “nanoūdens” vietā “Rīgas satiksmei” piegādāja parastu ūdeni, kurš tika izmantots sabiedriskā transporta tīrīšanai. Uzņēmumam nodarīti zaudējumi vairāk nekā 834 000 eiro apjomā.

“Iepirkumu pieprasījumā par nanotehnoloģiskās ķīmijas piegādi atbilstoši tehniskajai specifikācijai vajadzēja piegādāt līdzekli gan stikla ārpuses apstrādei, gan dažādu virsmu apstrādei, kā arī tekstila apstrādei. Taču tā vietā tika piegādāts nezināmas izcelsmes līdzeklis. Pēc prokuratūras ieskata tika piegādāts parasts ūdens,” norāda Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Lai arī prokuratūra atzinusi “Rīgas satiksmi” kā cietušo pusi, uzņēmums joprojām nav pieteicis kompensāciju. “Es saku, mēs vēl neesam iepazinušies! Mēs tikai pagājušā nedēļā esam dabūjuši visu apjomīgo materiālu, ko ģenerālprokuratūra iesniegusi tiesā. Mums tagad ir laiks to izdarīt, un mēs to arī darām,” saka “Rīgas satiksmes” pārstāvis Viktors Zaķis.

Lai arī krāpnieciskās darbības ilgušas divus gadus, un tajās līdzdarbojies vismaz viens bijušais uzņēmuma darbinieks, “Rīgas satiksme” turpina apgalvot, ka nav pamanījusi to, ka transportlīdzekļi tīrīti ne ar to, kas ticis pasūtīts.

“Šo “nanoūdeni” no parasta ūdens jau nevar tā atšķirt! Tas nav kā degviela, ko jūs atšķirat pēc specifiskas smaržas vai pēc citiem parametriem. Mēs nevarējām tādas pārbaudes veikt. Mums tādas iespējas nebija. Mēs līdzekli esam izmantojuši. Visas pavadzīmēs ir kārtībā,” saka Zaķis.

Jāpiebilst, ka no “nanoūdens” pamatlietas izdalīta vēl viena krimināllieta par krāpšanu lielā apmērā. Saistībā ar to nesen valsts policija uzņēmumā “Rīgas satiksme” veica kratīšanas.

TOP komentāri

 • Es
  +2 +2 0

  Es

  Ko viņi vispār zin, es domāju ka šī lieta viena simtā daļa ko izdevās uzzināt, no tā visa kas tur notiek... Ušakov- ja tiešām viss kā te mālē- vadība nezināja- tad bez jautājumiem RS vadība jāatlaiž- vienreiz kaut ko izdari pa šiem gadiem
 • Curkasdels
  +1 +1 0

  Curkasdels

  Ui ka neticu nevienam zaķim ne vienam usakovam. Visi viņi tur barojas no vienas siles. Tikai kurš prot veiklaak rullēt asti. Iekrīt paši uzmanīgākie pārējie veiksmīgi iesledz muļķīsus.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl