Komentāri
Naktī uz otrdienu būs iespēja vērot “Supermēnesi”! Nākamā iespēja tikai 2034. gadā!
FOTO: LETA

Šī ir valsts svētku nedēļa, bet laika un debesu juma vērotāji šo nedēļu gaida, lai naktī no pirmdienas uz otrdienu raudzītos “Supermēnesī”. Šajā laikā Mēness Zemei būs vistuvāk pēdējo 70 gadu laikā. Nākamais “Supermēness” būs vien 2034. gadā.

Mūsu Zemes pavadonis būs lielāks un spilgtāks nekā parasti, jo attālums starp Mēnesi un Zemes centriem būs samazināts līdz minimumam – 356 509 km.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vislabākais laiks, kad vērot skaisto parādību, protams, ja mēnesim nav priekšā mākoņi, ir tad, kad Mēness atradīsies pēc iespējas tuvāk horizontam.

Šajā stāvoklī Mēness izskatās lielāks un gaišāks, pateicoties ēkām un kokiem, kas atrodas tam priekšā. Šī parādība arī tiek dēvēta par ”Mēness ilūziju”.

Nedēļas sākumā valsts austrumu daļā saglabāsies ziema ar sniegu un nelieliem mīnusiem; tikmēr rietumos būs atkusnis ar plusiem un slapjiem nokrišņiem.

No ceturtdienas atkusnis pārņems visu valsti, kad sniegs strauji tiks pārvērsts lielās peļķēs un temperatūra dienā sasniegs 6-7 grādus.

Ja līdz piektdienai laiks būs pārsvarā mākoņains, vietām miglains, tad nākamajās brīvdienās vietām var izspraukties kāds saules stars.

Foto: “Supermēness” jau redzams daudzviet pasaulē

Laika ziņas

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl