Naktī ar svastikām apķēpāta Izglītības un zinātnes ministrijas ēka

54 komentāri
Naktī ar svastikām apķēpāta Izglītības un zinātnes ministrijas ēka
ULDIS ĀBOLIŅŠ, LNT ZIŅAS

Šonakt, visticamāk, politiski motivēts huligānisms veikts uz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ēkas, uzkrāsojot divus kāškrustus jeb svastikas.

Visticamāk, tas ir saistīts ar otrdien, 23. aprīlī, Satversmes tiesas lēmumu, ka IZM poltika par pāreju uz mācībām valsts valodā nav Satversmes pārkāpums.

Jau ziņots, ka tiesā vērsās partijas ”Saskaņa” deputāti, uzskatot, ka Izglītības likuma normas par mācību pilnīgu pāreju tikai uz latviešu valodu diskriminē mazākumtautības. “Saskaņa” tiesā zaudēja.

IZM pārstāve Inta Bērziņa sacīja, ka Valsts policijā jau no rīta ir uzrakstīts iesniegums un nodoti video novērošanas kameru ieraksti. Nosūtīts pieteikums apdrošinātājiem. Ministrija apzina uzņēmumus, kas varētu veikt fasādes tīrīšanu.

Valsts drošības dienests konkrēto gadījumu nevērtē. “Minētais gadījums vērtējams kā tīša mantas bojāšana vai huligānisms un ir Valsts policijas kompetencē.”

TOP komentāri

 • Jack Gatis
 • Ieva Marija Survillo
  +15 +10 -5

  Ieva Marija Survillo

  Pfff, taču skaidrs kā diena, ka jaunieši sazīmēja ugunskrustus šīs ēkas un darbinieku aizsardzībai un mūžam aktīvai enerģijai :D
 • Renārs Dzenis
  +14 +10 -4

  Renārs Dzenis

  Droši vien tie nesekmīgie, kas nāk no krievu skolām. Kā nekā 9 no 10 nesekmīgākajām rīgas skolām ir krievu. Vai arī tie pensionāri, kas protestē, jo nevar pabeigt skolas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl