Nākotnē no Rīgas uz Latgali, iespējams, varēs aizlidot ar lidmašīnu

10 komentāri

Ar cerību, ka no Rīgas uz Latgali varēs aizlidot ar lidmašīnu, – tā šobrīd nākotnē raugās Daugavpils lidosta, kas atrodas
Naujenes pagasta Locikos. Daugavpils lidosta ir vienīgā sertificētā lidosta Latgalē, taču tās attīstībai nepieciešama prāva naudas summa.

Šobrīd nekas vairs neliecina par to, ka pirms vairāk nekā 60 gadiem Naujenes pagasta Locikos darbojās Daugavpils lidosta. Tās galvenais skrejceļš ir daļēji demontēts un vairs nav izmantojams, grāvmalās mētājas riepas, bet apkārtne ir aizaugusi ar zāli un krūmiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai gan kustība un iebraukšana teritorijā ir aizliegta, vietējie iedzīvotāji lidlauku dažkārt izmanto par tikšanās un atpūtas vietu.

Lidlauka teritorija pieder Daugavpils pilsētas domei. Tomēr lidostas attīstības plāni uz priekšu nevirzās. Sarunas ar investoriem par lidostas atjaunošanu bez panākumiem rit jau aptuveni 10 gadus. Lai lidostu pielāgotu Eiropas līmeņa prasībām, ir nepieciešama arī prāva naudas summa.

Lai arī investoru interese pēdējā laikā ir manāmi augusi, vietējie iedzīvotāji par to nav īpaši priecīgi, stāsta Naujenes pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Miglāne.

Lidostas valde gan ir pretējās domās. Tā kā Daugavpils lidosta ir vienīgā sertificētā lidosta Latgalē, to nedrīkst pamest novārtā. Blakus teritorijas labiekārtošanai un starptautisku lidojumu veikšanai, te tiks radītas arī jaunas darbavietas.

Šobrīd Vides pārraudzības Valsts birojā tiek vērtēta Daugavpils lidostas iespējamā ietekme uz apkārtējo vidi. Tās rezultāti gaidāmi decembra sākumā, un jau nākamgad tie kalpos par atspēriena punktu pirmajiem teritorijas sakārtošanas darbiem, kā arī lidostas tehniskā projekta izstrādei.

TOP komentāri

 • ods
  +1 +1 0

  ods

  To nākotni sola jau vismaz 20 gadus. Ar tādu speciālistu, t.i. lidostas direktoru (viens no "savējiem", kurš iebīdīts amatā, it nekā nebūs. Cilvēciņš strādā sia " Daugavpils lidosta", Daugavpils universitātē ir mārketinga direktors+citā pašvaldībā - Deputāts. Par kādu lidostas attīstību var būt runa? Taču pret savējiem nekad nav pretenziju.
 • Bb-t
 • ES
  0 0 0

  ES

  Neticu, ka tā notiks.Pirms daziem gadiem taču ar lielu pompu ziņoja par atjaunotiem un atjaunojamiem lidlaukiem Liepājā, Tukumā. Kur ir?

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl