Nākamgad ”nolaistu” ēku īpašniekiem būs jāmaksā vēl lielāks nodoklis

Komentāri

Pārāk daudz ugunsgrēku vienā adresē gada laikā, tā saka ugunsdzēsēji, vērtējot biežo izsaukumu skaitu uz Radiotehnikas rūpnīcas ēkām Pārdaugavā.

Pēdējais ugunsgrēks vakar. Liela daļa teritorijas ir grausti, un Rīgas domei (RD) ir plāns, kā nesakoptās zonas padarīt mazāk bīstamas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gan grausti, gan nelikumīga izgāztuve. Daļa Radiotehnikas rūpnīcas teritorijas Kurzemes prospektā ir atzīta par vidi degradējošu, kas apdraud cilvēkus. Apdraudējumu izjūt arī ugunsdzēsēji, kuriem vairākkārt nācies lavierēt pa bīstamām konstrukcijām.

Šogad vien teritorijā dzēsti 15 ugunsgrēki, no tiem pieci šajā mēnesī. Lai arī vairāki īpašnieki, tomēr vienai adresei tas esot pārāk daudz. Vissarežģītākie dzēšanas darbi bija vasarā, kad neatbilstošās telpās izvietotā gultas matraču rūpnīca dega divas nedēļas.

FOTO

Vairumā ugunsgrēku vainojamas personas, kas brīvi varēja piekļūt graustiem. Īpašnieki to ņēma vērā un teritoriju iežogoja. Pilsētas Īpašumu departaments saka, – ar to nepietiek.

RD līdz šim bijusi bezspēcīga panākt, lai īpašnieki sakārto apkārtni, tādēļ pirms mēneša tā ieviesa ekonomiska rakstura sankcijas – graustiem piemērot paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokļa likmi.  3% – tik daudz virs parastā nekustamā īpašuma nodokļa turpmāk būs jāmaksā graustu īpašniekiem.

Citviet pilsētā tas iedzinis graustu īpašniekus šokā. Piemēram, par graustu Klusajā centrā kāds īpašnieks līdz šim maksājis 2000 eiro gadā, bet pēc grausta likmes piemērošanas nekustamais īpašuma nodoklis uzkāpa līdz 66 000.

Nolaisto ēku turētājiem jaunais gads nāks vēl ar daudzkārt lielākām sankcijām. Nekustamā īpašuma nodoklim tiks pieskaitīti klāt vēl papildu 3% kā par nesakoptu teritoriju. Kopā – 6%.

Rīgas dome novērojusi aizdomīgas dīvainības. Līdzko ēkai tiek piemērots graustu paaugstinātais nodoklis, notiek pārdošanas darījums, un tad jaunajam īpašniekiem nodoklis vairs nav saistošs.

Īpašumu departamentam šīs shēmas ir zināmas, un tādēļ no jaunā gada paaugstinātais nodoklis kā apgrūtinājums pāries arī jaunajam īpašniekam. Nevarēs izvairīties. Mērķis ir sakopt ēkas un teritorijas. Ja arī tas nelīdzēs, dome lems par piespiedu sakārtošanu.

Īpašumu atsavināšana būs galējā metode. Taču tikmēr Radiotehnikas rūpnīcas graustu zonā drīz būs izmaiņas. 13 stāvus augstā biroju ēka, kurā vairākkārt notikuši ugunsgrēki, drīz tiks nolīdzināta ar zemi un sliesies jauns veikals.

Plašāk skaties LNT Ziņu sagatavotajā sižetā!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl