Nākamgad Latvijas veikalos turpinās strauji paaugstināties piena produktu cenas

2 komentāri

Nākamgad Latvijas veikalos turpinās strauji paaugstināties piena produktu cenas. Kā galveno iemeslu eksperti min piena iepirkuma cenas kāpumu, kuru Baltijas valstīs diktē poļu un lietuviešu uzpircēji.

Saspringtā situācijā tādēļ nonākuši daudzi pašmāju piena pārstrādātāji, kuriem nākas sīvi cīnīties par balto izejvielu. Tikmēr neoficiāla informācija liecina, ka piena pārstrādes tirgū gatavojas ienākt jauns spēlētājs – Vācijas uzņēmums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Agroresursu un ekonomikas institūta nodaļas vadītāja Ingūna Gulbe prognozē, ka nākamgad gaidāms cenu kāpums maizei, eļļām un apelsīniem, taču visstraujākās pārmaiņas sagaida piena produktu cenas. Latvijas veikalos tās jau aug, un tendence turpināsies arī nākamgad.

Galvenais iemesls ir piena iepirkumu cenas kāpums. Vēl vasarā piena ražotāji maksāja 17 eirocentus par litru, bet tagad – līdz pat 34 eirocentiem. Šādu cenu saviem klientiem piedāvā arī ekspolitiķis Dzintars Jaundžeikars, kurš pienu ved uz Poliju.

Pēc Jaundžeikara teiktā, vēl lielāki par poļiem ir uzpircēji no Lietuvas. Galvenais iemesls tam esot vietējo vietējo piena pārstrādātāju vājums – tie pārāk mazi un sašķelti.

To, ka Latvijas piens lielā vairumā nonāk kaimiņvalstīs, pamanījis ar zemkopības ministrs, kuram par to sūdzējušies pašmāju pārstrādātāji.

Gulbe uzskata, – ja piena cena paliks augsta, gaidāma vietējo pārstrādātāju konsolidācija. TV3 Ziņu rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka pārmaiņas var būt tiešām radikālas.

Par uzņēmuma “Latvijas piens” akciju iegādi no graudu kooperatīva “Latraps” nopietni interesējas viens no Vācijas pārtikas vairumtirgotājiem uzņēmums “Eximo”. Uzņēmums jau vairāk nekā 10 gadu darbojas Latvijā, uzpērkot industriālos piena produktus.

TOP komentāri

 • Inga
  0 0 0

  Inga

  Būtu tā algas,pabalsti bērniem un pensijas augušas,kā pārtiku cenas,tas nav vispār pret cilvēci godīgi.
 • eirocenti?? kas tas tāds?
  0 0 0

  eirocenti?? kas tas tāds?

  skaties analfabēti pa 3 gadiem nav varējuši iemācīties, kāda valūta ir valstī?! Rubļkapeikas, latsantīmi arī teicāt??

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl