Nākamgad ES finansējums ceļiem būs tikai 22,9 miljoni eiro

14 komentāri
Nākamgad ES finansējums ceļiem būs tikai 22,9 miljoni eiro
KASPARS KRAFTS, F64

Kopējais finansējuma deficīts Latvijas autoceļiem mērāms ap četriem miljardiem eiro. Lai to sadeldētu, ik gadu ceļos vien būtu jāiegulda virs 636 miljoniem eiro. Realitātē summa ir trīs reizes mazāka.

Saskaņā ar oficiālajiem datiem Latvijas ieguldījumi šajā gadā būs mazākie starp trim Baltijas valstīm. Valsts finansējums mērāms 185 miljonu eiro apmērā, savukārt no Eiropas Savienības fondiem ieguldīs 76 miljonus.

Turklāt pagaidām nav skaidrs, ar kādiem līdzekļiem varēs rēķināties nākamajā finanšu periodā, ņemot vērā Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), kā arī citus faktorus.

Skaidru atbildi – vai tas nozīmē, ka remontdarbu deficīts pieaugs vēl straujāk, – satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) nesniedz: “Nākamajā posmā nauda ir iespējama lielākajiem transporta koridoriem. Cik – nevaram pateikt, tādēļ ir svarīgi izdarīt tos darbus, kurus var izdarīt vēl šajā periodā.”

Jau nākamgad ES finansējums samazināsies trīskārt, līdz 23 miljoniem eiro, un tāpēc varētu realizēties viens no jau iepriekš izskanējušajiem scenārijiem, ka valsts spēs uzturēt vien galvenās transporta artērijas.

14 komentāri