36 komentāri
Nākamgad deputātu amatalga pieaugs līdz 2618 eiro pirms nodokļu nomaksas
FOTO:LETA

Nākamgad Saeimas deputātu amatalga pieaugs no 2448 līdz 2618 eiro pirms nodokļu nomaksas. Šogad deputātu amatalga ir 2448 eiro, bet tā ik gadu mainās, balstoties uz vidējās algas izmaiņām.

Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem vidējā alga valstī 2015.gadā bija 818 eiro, bet deputātu darba samaksa 2017.gadā saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu tiek aprēķināta, vidējo algu reizinot ar koeficientu 3,2. Tādējādi deputātu amatalga 2017.gadā plānota 2618 eiro apmērā pirms nodokļu nomaksas, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Tāpat deputātiem tiek maksāts par frakcijas priekšsēdētāja vai viņa vietnieka amatu, par Saeimas komisijas vadītāja, viņa vietnieka vai sekretāra amatu, par Saeimas apakškomisijas priekšsēdētāja vai sekretāra amatu, kā arī piemaksa Saeimas Prezidija locekļiem.

Piemēram, Saeimas priekšsēdētājam amatalgas daļa par amata pildīšanu nākamgad paredzēta papildu 1415 eiro pirms nodokļu nomaksas. Šogad Saeimas priekšsēdētājam tiek piemaksāti 1323 eiro.

Kā ziņots, nākamgad Saeima plāno deputātu un darbinieku atlīdzībām tērēt 16,2 miljonus eiro jeb par vienu miljonu eiro vairāk nekā šogad.

Saeimas budžeta pieprasījumā nākamgad atlīdzībā plānots izlietot 16 270 289 eiro, no kuriem atalgojumā – 12 246 888 eiro. Savukārt šogad atlīdzību budžets ir aptuveni 15 120 903 eiro, liecina informācija parlamenta mājaslapā.

2018.gadā atlīdzībā paredzēts izmaksāt 17 088 520 eiro, no kuriem atalgojums paredzēts 12 490 501 eiro, bet 2019.gadā atlīdzība plānota 16 954 355 eiro, no kuriem atalgojums veidos 12 749 950 eiro.

Mainoties valstī strādājošo vidējai darba samaksai, ik gadu tiek pārskatīts valsts amatpersonu atalgojums. Amatpersonu algas apmērs ir piesaistīts valstī strādājošo vidējās darba samaksas izmaiņām. Atalgojums tām tiek pārskatīts katru gadu un saistīts ar tautsaimniecības attīstību. Ja ekonomika un algas iedzīvotājiem pieaug, pieaug arī likumā minēto amatpersonu atalgojums. Savukārt, ja samazinātos strādājošo vidējais atalgojums, attiecīgi tiktu samazināta arī amatpersonu amatalga. Šis princips nostiprināts Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, un tas attiecas arī uz vairākām citām amatpersonām.

TOP komentāri

 • sakss
  +10 +10 0

  sakss

  Apbrīnoju lettiņu pacietību.100 deguna urbinātāju drāž 2 milj.bet mēs paciešam un smaidam
 • Ome
  +8 +8 0

  Ome

  Vai patiešām šajā valstī nekad nekas nemainīsies?Minimālo algu palielina par 10 eiro,ir tad ar ilgu domāšanu un lielām pārrunām.Pensionāriem piemet 5 eiro, nodokļus paceļ tā, ka cilvēki saņem pat mazāk kā pirms algas pielikuma.Sev algas dubulto.Kurā valstī vēl ir tik rijīga un negausīga valdība?
 • Mudīte
  +7 +7 0

  Mudīte

  Jā, šodien mums ir svētku diena, sirdī jābūt priekam, bet ko dara valdība, mums šo prieku sagandē ar savu paziņojumu par algas pielikumu . Kāds var būt mūsu valdības noskaņojums šodien pret mums nabadzīgajiem, kam jāiztiek ar minimālo algu, Jūs esat mums sabojājuši svētku prieku.Visu laiku savās sēdēs spriežat ,kur ņemt naudu priekš mums ,lai pieliktu pie minimālās algas 10 eiro. Bet tad vispirms atbildiet ,kur un no kā ņemsiet priekš savas algas pielikuma.Kauns, kauns un vēlreiz kauns , ja Jūs maz zināt ,kas ir kaunēties.Jūs šodien mūsu Latvijas vissvētākos svētkus neesat pelnījuši. Sēžat savās mājās, un neejat skatīties vakarā uguņošanu, jo arī to jūs neesat pelnījuši skatīties.Jūs esat nevis mūsu TAUTAS valdība, bet vislielākie NEKAUŅAS.....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl