Komentāri

Kritiska situācija zinātnē var izveidoties nākamā gada vidū, kad beigsies liela daļa Eiropas fondu finansējuma zinātnei, intervijā raidījumam 900 sekundes atzina Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis.

Viņš sacīja, ka valsts šobrīd finansē tikai 20% zinātnes vajadzību, 80% ir Eiropas fondu finansējums.

Jau ziņojām, ka Latvijas zinātnieku finansējums ir nepietiekams, lai viņi spētu realizēt savu potenciālu.

Latvijas zinātnieki ir spējīgi sniegt nozīmīgus atklājumus pasaulei. Pēdējais plašāk izskanējušais atklājums ir pretvēža zāļu viela, kas tika atklāta Organiskās sintēzes institūtā, taču Latvijai ir potenciāls arī kosmosa un robotikas, kā arī citās nozarēs, raidījumam 900 sekundes atzina Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl