Komentāri

Saskaņā ar esošajām aplēsēm papildu finansējums, ko valsts naudas maka turētāji var atļauties nākamā gada budžetā atvēlēt kopā visām ministrijām, nesasniedz pat desmit miljonus eiro, pirmdien vēstīja raidījums LNT Ziņas.

Ārpus konkurences gan ir Veselības ministrija, kas pretendē papildus iegūt 35 miljonus eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Nākamajā gadā tie varētu būt apmēram deviņi miljoni eiro. Un, ja papildus mums Eiropas Komisija saskaņos strukturālās reformas veselības nozarei, tad veselības nozarei vēl papildu 35 miljoni. Bet šie arī ir indikatīvi dati, jo gada vidū aktualizēsim izaugsmes rādītājus, kur mēs redzam, ka ekonomika kopumā Eiropā kļūst lēnāka un tas var ietekmēt arī mūsu nākamā gada budžetu,” atzina finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Tāpēc viņa šonedēļ tiekas ar katru ministru, lai saprastu, kas viņiem ir svarīgākā prioritāte nākamajā gadā.

Reizniece-Ozola cer, ka budžetu izdosies izveidot koleģiāli un ministri jau tā mazo deķi nevilks katrs uz savu pusi. Viens no iemesliem, kāpēc šoreiz tiek rīkotas individuālas sarunas, ir centieni izvairīties no tā, ka ministriju pieprasītais papildu finansējums ir mērāms vairākos simtos miljonu eiro.

”Nu, skaidrs, manuprāt, nav jēgas būvēt gaisa pilis. Es gribu izstāstīt ministriem, kādas ir reālās budžeta iespējas, un tad, es domāju, mēs veidosim tādu kopīgu piedāvājumu, ko varētu no nākamā gada budžeta finansēt,” teica ministre. Tas, kāda ir ministriju apetīte pēc papildu finansējuma, kļūs zināms pēc pāris nedēļām, jo līdz mēneša beigām tām valdībā jāiesniedz savi pieprasījumi.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl