Nacionālo bruņoto spēku orķestrī notikusi paaudžu maiņa

0 Komentāru
Nacionālo bruņoto spēku orķestrī notikusi paaudžu maiņa
Foto: LETA

Stalti formās tērpti vīri, ritmiska un pacilājoša mūzika – kad skatītāju priekšā parādās Latvijas Nacionālo bruņoto spēku orķestris, nevilšus iztaisnojas muguras visiem.

Pēdējos gados Nacionālo bruņoto spēku (NBS) orķestrī notikusi paaudžu maiņa, un tagad tajā ir daudz jaunu seju. Jaunpienācējiem nepietiek tikai ar prasmi spēlēt kādu instrumentu, jāprot to darīt arī, soļojot ierindā.

Visi NBS orķestra dalībnieki ir muzikāli izglītoti. Pēdējos gados orķestris piedzīvojis paaudžu maiņu, un šogad novembra svētku parādēs piedalīsies četri jauni mūziķi.

Piemēram, Artūrs Krivoručko NBS orķestrī ir kopš rudens sākuma. Viņš ir absolvējis Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas Populārās un džeza mūzikas nodaļu. Artūram tagad ir jāiemācās ne tikai jauns repertuārs, bet arī ierindas mācība, orķestra darbības specifika un militārās ceremonijas.

Marina Vidmonte NBS orķestra mūziķe:

Ir jāsoļo, jāskrien, jāpumpējas, bet, pirmkārt, esam mūziķi, un mums jāspēlē un jāsagādā prieks klausītājiem. Ja cilvēks piedzimis par mūziķi, viņš arī ierindā būs mūziķis, to var apvienot!

Novembrī parasti ir drēgns, bet mēģinājumi vienmēr notiek ārā un ilgst aptuveni divas stundas. Paši orķestra mūziķi smej, ka ir jau norūdījušies.

Kādā parādē bijis gadījums, kad trompetei bija izaugusi pat 15 centimetru liela lāsteka, bet mūziķus tādi sīkumi vairs neietekmē.

Vairāk uzzini video!

0 Komentāru