Nacionālais mākslas muzejs atklāj desmit gadus neredzētu ekspozīciju

0 Komentāru

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) atklāj ekspozīciju, kas apmeklētājiem nebija pieejama desmit gadus. Runa ir par skulptūrām no antīkās pasaules līdz pat renesansei, kas tika īpaši atlietas Latvijas mākslas muzeja priekšteča kolekcijai – Rīgas mākslas muzejam. Tagad atjaunotā ekspozīcija ar nosaukumu ”Skulptūru mežs” ir skatāma jaunajā muzeju krātuvē Pārdaugavā.

Dāvids ar Goliāta galvu, Džustīni Atēna un vēl virkne sengrieķu tēlnieku darbi līdz pat Mikelandželo Mozus skulptūrai. Lielas un mazas pasaules mākslas vēstures stūrakmeņu atlējumi skatāmi jaunajā ekspozīcijā ”Skulptūru mežs”

“Es piekritu uzreiz, piekritu ar prieku, jo man šis darbs šķita interesants.” Tēlnieks, jaunās ekspozīcijas izkārtojuma autors Gļebs Paņeteļejevs norāda, ka ekspozīcijas veidošanu viņš uzņēmās ar prieku. Neesot bijis viegli atrast veidu, kā sadzīvot ar šaurajām telpām, taču visbeidzot tika izveidots ”Skulptūru mežs”, kas ietver sevī noteiktu hronoloģisku kārtību.

“Tas ceļš simbolizē ne tikai kompozicionāli un funkcionāli, kur var viegli aizstaigāt no Senās Grieķijas līdz renesansei, bet arī kompozicionāli – no pagānisma līdz kristietībai,” saka ekspozīcijas dizaina autors.

Visi šie seno meistaru darbi ir veidoti daudzu gadsimtu garumā. Atklājot Rīgas mākslas muzeju 20. gadsimta sākumā, Vilhelms Neimanis šo darbu atlējumus pasūtīja dažādās Vācijas darbnīcās. “Uzzināt informāciju par katru no tām,” viņš saka.

Ekspozīcijas kuratore Mare Heimrāte demonstrē to, kā šajā ekspozīcijā katrs apmeklētājs var iegūt informāciju par redzamajām skulptūrām. Muzeja planšetēs ir visa nepieciešamā informācija, kas ļauj izbaudīt ekspozīciju.

Kopumā jaunajā Latvijas Mākslas muzeja ekspozīcijā ir apskatāmi 115 mākslas darbi, kas publikai nebija pieejami kopš 2010. gada.

“Kādu laiku, kas īstenībā ir desmit gadu, šīs skulptūras nebija publiski pieejamas, tās atradās pagaidu glabātuvē. Tagad pēc desmit gadiem tās var apskatīt,” stāsta LNMM ekspozīcijas kuratore Mare Heimrāte.

Izstādītā ekspozīcija ir pastāvīga, kas nozīmē, ka tā būs skatāma bez laika ierobežojuma. Mākslas muzeja pārstāvji aicina lielākas grupas pirms apmeklējuma iepriekšēji pieteikties.
0 Komentāru