Nacionālā teātra Lielā zāle saposta jaunajai sezonai – uzstādīti jauni Itālijā ražoti krēsli

0 Komentāru
Nacionālā teātra Lielā zāle saposta jaunajai sezonai – uzstādīti jauni Itālijā ražoti krēsli
Foto: Danuta Juste/TV3 Ziņas

Latvijas Nacionālajā teātrī šodien, 27. augustā, iedzīvotāji varēs klātienē apskatīt jaunos Lielās zāles krēslus.

Rīgas domes Īpašuma departaments jūnija nogalē sāka Nacionālā teātra skatītāju krēslu demontāžu un daļēju telpu atjaunošanu. Pēc jauno krēslu uzstādīšanas skatītāju vietu skaits samazināsies aptuveni par 75 vietām.

“Kopā tiks atjaunotas 803 sēdvietas. 406 atradīsies parteros un ložā, 150 uz pirmā balkona un 247 uz otrā. Remontdarbu laikā esam ieplānojuši arī grīdu slīpēšanu, paklāju nomaiņu zālē un balkonos, kā arī durvju restaurāciju,” pastāstīja Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Pēc viņa teiktā, krēsli piegādāti no rūpnīcas Itālijā, kura īpaši specializējusies teatrālā inventāra ražošanā un piegādājusi krēslus arī Krievu drāmas teātrim un vairākiem teātra namiem Florencē, Sjēnā un citviet pasaulē.

Kopumā remontdarbi pašvaldībai izmaksājuši aptuveni 740 000 eiro, taču, pēc Burova paustā, pašvaldība to atgūs, iekasējot no teātra nomas maksu, kura kopš šā gada sākuma ir 1,42 eiro par kvadrātmetru. Iepriekš telpu nomas maksa bijusi 14 centi kvadrātmetrā. “Viņi maksā lielāku nomas maksu, taču visu naudu, ko nopelnām, mēs ieguldām atpakaļ teātrī,” sacīja Burovs.

0 Komentāru