Nacionālā apvienība Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās gribētu “atgūt latvisku Rīgu”

6 komentāri

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) iespējamās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās ir gatava apvienoties ar “latviskām” partijām, veidojot vienu sarakstu, lai “atgūtu latvisku Rīgu”, aģentūrai LETA sacīja politiskā spēka Rīgas nodaļas vadītājs Edvards Ratnieks.

Atzīstot, ka vēlēšanu laiks šajā gadījumā būs ļoti īss, VL-TB/LNNK pārstāvis apliecināja, ka politiskais spēks tajās piedalīsies.

“Mēs esam gatavi Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām, to arī esam pārrunājuši Rīgas nodaļas kopsapulcē,” apliecināja Ratnieks.

Apvienība izskata iespēju un arī iepriekš pirms pašvaldību vēlēšanām regulāri esot aicinājusi “latviskiem” spēkiem startēt kopā. Apvienošanās procesā esot jāizvērtē ideoloģiskās šķautnes, jo, “ja saskan viedokļi daudzos jautājumos, tas nenozīmē, ka visos”.

“Līdz šim šāds latviskais saraksts līdz galam nav nostrādājis Rīgas domē, šī ir tā reize, kad tas būtu jādara,” pārliecināts politiķis, kura pārstāvētais politiskais spēks varētu veidot kopīgu sarakstu ar “Vienotību” un Jauno konservatīvo partiju.

Par vēlēšanu sarakstu un tā līderi apvienībā vēl tiks spriests, īpaši, ja tiks veidots kopīgs saraksts un būs vairāki piedāvājumi līderim. Tad būšot jāizvēlas neitrālākais kandidāts. Ratnieks atzina, ka iespējami dažādi scenāriji un pagriezieni.

“Mūsu frakcija kopā ar opozīciju strādājusi pat ļoti sekmīgi, mēs iniciējām ārkārtas sēdes, esam iestājušies par opozīcijas partneru interesēm. Solidaritāte ir bijusi pietiekami augsta, saliedējusi opozīciju,” līdzšinējo frakcija darbu vērtēja Ratnieks, piebilstot, ka, ņemot vērā līdzšinējo darbu un reitingus, politiskais spēks ārkārtas vēlēšanās varētu startēt “nosacīti labi”, palīdzot “atgūt latvisku Rīgu”.

Kā ziņots, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nolēmusi rosināt Rīgas domes atlaišanu, jo ministrijas ieskatā vietvara jau otro reizi nav spējusi izpildīt vienu no pašvaldības autonomajām funkcijām – nodrošināt sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, to piektdien preses konferencē paziņoja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).

VARAM izstrādātais lēmumprojekts sākotnēji būs jāskata Ministru kabinetam, bet pēc tam arī Saeimai. Dome tiek uzskatīta par atlaistu no brīža, kad par to nobalso Saeima.

Jaunās Rīgas domes vēlēšanu datums likumprojektā noteikts 2020.gada 29.februārī, bet atkarībā no Saeimas lēmuma tas var tikt precizēts. Līdz jaunā domes sasaukuma pirmajai sēdei likumprojekts paredz Rīgas domei iecelt pagaidu administrāciju.

Saeima, pieņemot likumu par domes atlaišanu, pēc Ministru kabineta priekšlikuma ieceļ attiecīgajā administratīvajā teritorijā pagaidu administrāciju un nosaka, kādā termiņā jānotiek jaunām domes vēlēšanām.

Šobrīd, ja līdz kārtējām domes vēlēšanām ir palikuši mazāk nekā 15 mēneši, jaunas domes vēlēšanas nevar rīkot. Kārtējām pašvaldību vēlēšanām jānotiek 2021.gada jūnija pirmajā sestdienā.

Tomēr Saeima ceturtdien izskatīšanai komisijās nodeva koalīcijas deputātu iesniegtos likumu grozījumus, kas, ja nosacīti tuvākajā laikā tiktu rīkotas jaunas Rīgas domes vēlēšanas, ļautu pašvaldību ievēlēt uz vairāk nekā pieciem gadiem.

6 komentāri