NA ir gatava atbalstīt Levita izvirzīšanu Valsts prezidenta amatam, pauž Dombrava

1 komentārs
NA ir gatava atbalstīt Levita izvirzīšanu Valsts prezidenta amatam, pauž Dombrava
PAULA ČURKSTE, LETA

Saņemot Eiropas Savienības (ES) Tiesas tiesneša Egila Levita piekrišanu, Nacionālā apvienība (NA), visticamāk, lemtu par viņa kandidatūras virzīšanu Valsts prezidenta amatam, apliecināja NA Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dombrava.

Politiķis skaidroja, ka neredz pamatu ES Tiesas tiesneša kandidatūras nevirzīšanai, ja Levits piekristu šādai iespējai. Viņš akcentēja, ka būtu bijis labi, ja Levits būtu ievēlēts par prezidentu jau pirms četriem gadiem. Sākotnēji gan ir jāsaņem atbilde no paša tiesneša, piebilda politiķis.

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK frakcijas vadītāja vietnieks norādīja, ka, ja koalīcija vienotos par vienu kandidātu, tas būtu visvēlamākais variants, kas ļautu izvairīties no pēkšņiem pārsteigumiem un intrigām.

Vaicāts par iespēju atbalstīt pašreizējā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa pārvēlēšanu, politiķis norādīja, ka jau iepriekšējās vēlēšanās NA neatbalstīja viņa ievēlēšanu, līdzīgi arī tagad politiskajam spēkam nav pamata atbalstīt Vējoņa atkārtotu ievēlēšanu.

Iepriekš vēstīts arī, ka iespējamo kandidēšanu gaidāmajās Valsts prezidenta vēlēšanās apstiprināja Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete (JV).

Valsts prezidenta vēlēšanas notiks 2019. gada vidū.