Komentāri

Igo Fomins un Daumants Kalniņš, mūziķi, kuri Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes rokoperā iemiesojuši Latviešu varoņa tēlu. Laikā, kad Igo no skatuves aicināja tautu atmodai, Daumants vēl nebija dzimis, taču izrādās, ka 25 gadu laikā sajūtas par Lāčplēša tēla nozīmi sabiedrībā nav mainījušās. 

”Jautājums, kā tā cīņa notika. Astoņdesmitajos gados viņa notika gluži vienkārši pulcējoties, paņemot rokās Latvijas karogu. Mēs mūziķi atļāvāmies dziedāt dziesmu, kas pirms pāris gadiem šķistu absolūti neiespējami,” atzīst mūziķis Igo Fomins.

”Mēs, iestudējot jauno iestudējumu mēģinājām paņemt no tā, ka tajā kopībā ir spēks. Man bija liela atbildības sajūta par to, tieši, kas ir Lāčplēsis, ko viņš ir simbolizējis pirms 20 gadiem, un ko viņš nozīmē tagad,” atzīst mūziķis Daumants Kalniņš.

Zemāk, abas mūziķu pieminētās dziesmas:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl