Mūžībā devies Dziesmu un deju svētku Goda virsvadītājs Ojārs Grasis

Pievienot komentāru
Mūžībā devies Dziesmu un deju svētku Goda virsvadītājs Ojārs Grasis
Foto: no LNKC arhīva

Pirmdien mūžībā devies horeogrāfs, Dziesmu un deju svētku Goda virsvadītājs Ojārs Grasis (1935-2018), kurš ar savu spilgto personību un horeogrāfijām ir ierakstījis nozīmīgu lappusi latviešu skatuviskās dejas vēsturē, informē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Grasis bijis arī ilggadējs Ogres rajona deju kolektīvu virsvadītājs un tautas deju ansambļa ”Ritenītis” mākslinieciskais vadītājs.

Ojāru vērtē kā spilgtu personību un izcilu deju skolotāju, kurš savā darba mūžā izaudzinājis vairākas dejotāju paaudzes. Viņš savulaik beidzis Būvniecības tehnikumu, dejot sācis Pumpura vidusskolā pie Osvalda Štrausa. Apdāvinātais dejotājs atrada ceļu uz Valsts Filharmonijas deju ansambli ”Sakta”, kur turpmāk kā Valsts Filharmonijas solists kopā ar partneri S.Liberi ar raksturdejām iepriecina skatītājus Latvijā un pasaulē.

No 1968. gada kopā ar dzīvesbiedri Zigrīdu Grasi viņš uzsāka kolektīva vadītāja gaitas TTP kultūras nama deju kolektīvā. No 1972. gada Ojārs Grasis strādāja par deju kolektīva vadītāju deju ansamblī ”Ritenītis” un atdeva tam savu pedagoga, horeogrāfa talantu un enerģiju gandrīz 30 gadus. Tad sekoja darbs Garkalnes novadā ar senioru deju kolektīvu ”Baltābele”. Ojārs strādājis arī ar Birzgales vidējās paaudzes deju kolektīvu un Ogres Kultūras centra senioriem ”Ogrēnietī”.

Grasis sacerējis vairāk nekā 30 dejas. Viņa dejas ”Noras mālā”, deju svīta ”Meitu polka”, ”Puišu polka”, ”Polka ar mainīšanos”, ”Pie cepures man zieds”, ”Pagriezies, saulīt”, ”Pie Dzintara jūras”, ”Pļāpas” joprojām ir dejotāju iemīļotas un dejotas.

Ojārs ir bijis X un XII Deju svētku virsvadītājs un XIII, XIV un XV Deju svētku Goda virsvadītājs.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki aizritēs O.Graša piemiņu godinot.

Ojārs Grasis visu mūžu nodzīvoja dejā. Tālab viņa mūžs bija bagāts.

Atvadīšanās no Graša notiks 2018. gada 20. aprīlī plkst. 14 Rīgas krematorijā.

Lasi vēl