Muzeju krātuvju kompleksā svin spāru svētkus – top mājvieta mākslas un vēstures liecībām

0 Komentāru

“Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) svin spāru svētkus topošajā Muzeju krātuvju kompleksā Pulka ielā 8.

VNĪ realizētais Muzeju krātuvju kompleksa projekts ir apjomīgs – virs 30 000 kvadrātmetru un tehniski sarežģīts. Tas ir veidots kā vienots arhitektonisks risinājums, ārēji neatdalot atsevišķu muzeju zonas. Vienlaikus ēkā katram muzejam paredzēta sava, no citiem muzejiem neatkarīga zona – krātuves, darba, restaurācijas, darbnīcu, noliktavu, koplietošanas un apmeklētāju telpas.

Savukārt visiem muzejiem kopīgā telpa ir galvenā ieejas zona kompleksa centrā, kas paredzēta gan muzeju krātuvju darbiniekiem, gan apmeklētājiem.

“Esam gandarīti, ka uzbūvējot šo kompleksu, radīsim mājvietu mākslai un vēstures liecībām, ņemot vērā prasības, kādas ir muzejiem – fondu glabātājiem. Tajā būs, piemēram, restaurācijas telpas, saldētavas un citas telpas ar īpašu klimatu. Piemēram, šeit glabāsies aptuveni trešdaļa (apmēram 2,5 miljoni) no kopumā sešiem miljoniem nacionālā muzeju krājuma vienību, atbrīvojot šobrīd glabāšanas mērķiem nomātās telpas, kas ne pēc atrašanās vietas, ne pēc apstākļiem nav piemērotas ilgstošai dārgumu uzglabāšanai. Turklāt daļa no kompleksa telpām būs sabiedrībai pieejamas – lasītavas, izstādes un citas telpas – tas dos iespēju intelektuāli un kulturāli bagātināt sabiedrību,” sacīja VNĪ valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.

Muzeju krātuvju kompleksu projektējusi SIA “Arhitektu birojs Krasts” (būvprojekta vadītāja arhitekte Renāte Truševska), kompleksa būvniecību veic pilnsabiedrība “Rere grupa”. Kopumā projektā investēti 25,7 miljoni eiro.

0 Komentāru