Muzejs bez sienām jeb izstāde “Mobilais muzejs. Nākamā sezona”

0 Komentāru

Muzejs bez sienām jeb izstāde ”Mobilais muzejs. Nākamā sezona” ir Latvijas laikmetīgās mākslas centra izstāde pamestas rūpnīcas pagalmā, stāsta TV3 raidījums ”900 sekundes”.

Izstādes veidotāji ar neparastās izstādes palīdzību vēlas skaidri parādīt, ka tur redzamie darbi ir gluži kā bezpajumtnieki.

Grimstošais kuģis, ”Pludiņš” jeb zemledus makšķernieks, priekšpilsētas BUDA. Šie un vēl vairāki citi plaši zināmu mākslinieku darbi atrodas rūpnīcas ”Boļševička” teritorijā.

”Šeit ir izstādīti diezgan slavenu Latvijas mākslinieku darbi, kas tapuši pēdējo 30 gadu laikā. Daudzi no tiem izvilkti no mākslinieku šķūnīšiem, lauku mājām, kur tiem bijuši slikti apstākļi,” Latvijas laikmetīgās mākslas centra vadītāja Solvita Krese raksturo izstādi ar nosaukumu ”Mobilais muzejs. Nākamā sezona.”.

Laikmetīgās mākslas darbiem mājvieta tiek meklēta jau daudzus gadus. Tāpēc šai mobilajai izstādei nosaukumā ir piebilde – nākamā sezona. Pirmā sezona bija pirms 14 gadiem vietā, kura jau bija noskatīta muzejam Andrejsalā.

Solvita Krese uzsver, ka tagad ir tapis jauns mākslas centra tehniskais projekts. Centrs varētu atrasties Skanstes apkārtnē. Taču tam visam nepieciešams politiķu atbalsts.

Kamēr tiek gaidīta tikšanās ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vadību, mobilās izstādes veidotāji gatavo mentorus. Tie ir brīvprātīgie, kuri apgūst ”Boļševičkas” teritorijā redzamo izstādi, lai varētu par to stāstīt apmeklētājiem. Apmeklētāji var nākt arī izmantojot viedierīces, ar to palīdzību iespējams klausīties audiogidu, kas palīdz orientēties plašajā mobilajā izstādē.

0 Komentāru