“Mūsu mākslīgais intelekts jāmāca!” VID skaidro, kādēļ loterijā nevar piedalīties, vienkārši nofotografējot čeku

2 komentāri

Valsts ieņēmumu dienestu (VID) patīkami pārsteigusi lielā iedzīvotāju aktivitāte, piedaloties čeku loterijā. Pirmā mēneša laikā iesniegti gandrīz 1,6 miljoni čeku.

Apjoms ir tik milzīgs, ka datu analīze par to, cik uzņēmēji rīkojušies godīgi, būs vien gada beigās. Pirmos laimestu ieguvējus paziņos nākamnedēļ.

Pirmajā mēnesī čeku loterijā dienā iedzīvotāji reģistrējuši teju 60 000 čekus. VID par lielo aktivitāti ir gandarīts, proti, tas nozīmējot, “ka cilvēki ir noticējuši tam, ka ir vērts ņemt čeku, un, ievadot mājaslapā, piedalīties loterijā”.

Pirmos loterijas uzvarētājus 11. augustā paziņos TV3 raidījumā “Superbingo”, kā arī loterijas rezultāti tiks publicēti tīmekļa vietnē “cekuloterija.lv” un “latloto.lv”. Tāpat mēneša balvu ieguvējiem un gada izlozei izvirzītajiem loterijas dalībniekiem izsūtīs īsziņas uz reģistrācijas brīdī norādīto mobilā tālruņa numuru.

Pašlaik esot pāragri spriest, kuru nozaru čeki loterijā pārstāvēti visvairāk. Neiztikt arī bez kurioziem.

“Cilvēki mīl pajokot. Ir bijuši čeki ar miljonu ievadīti. Bet, ja nu tomēr laimēs? Nebūs jau, ko uzrādīt! Tā būs liela sāpe cilvēkam. Tāpēc – iesaku nejokot un vadīt reālo čeka vērtību,” uzsver VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Dažkārt tirgotāji mēdz čekus anulēt, lai pirkumus norakstītu kā nebijušus un naudu ieliktu savā kabatā. VID gan ir pārliecināts, ka tieši ar loteriju izdosies izskaust šādu negodīgu praksi.

“Tāpēc jaunajiem aparātiem ir šī atmiņas sadaļa, tā lente ir nepārtraukta. Visu ko var izdarīt, arī juridiski korekti anulēt čeku. Varēsim lūgt iesūtīt uzņēmējam kases aparāta lenti un salīdzināt. Tā būs viena no metodēm, neesam slēpuši.”

Soctīklos izskanējis jautājums, kādēļ čekus nevar reģistrēt tikpat vienkārši kā, iesniedzot deklarāciju, proti, vienkārši nofotografējot ar mobilā telefona kameru un ievietojot īpašā aplikācijā, bet tā vietā katra čeka dati mājaslapā jāievada ar roku.

“Atšķirībā no, piemēram, medicīnas čekiem, te ir ļoti liela daudzveidība. Mūsu programmas mākslīgais intelekts tik lielu skaitu neatpazīst. Viņš ir jāmāca! To čeku daudzums ir liels, esam bijuši ļoti liberāli uz kases aparāta reformu. Neesam unificējuši, tādēļ katrs uzņēmējs var izvēlēties kādu no sertificētajām sistēmām,” skaidro Jaunzeme.

Čeku loterijā var piedalīties arī bērni, tikai tādā gadījumā reģistrētajā čekā nedrīkst būt tādi pirkumi kā alkoholiskie dzērieni, tabakas izstrādājumi un enerģijas dzērieni.