“Mūs vieno ideja par mūsu valsti!” Mazākumtautību un latviešu jaunieši kopā pēta vēsturi

Pievienot komentāru

Mazākumtautību un latviešu jaunieši vairākus mēnešus kopā pētīja Latvijas vēsturi. Šāda sadarbība ir viens no sabiedrības integrācijas veidiem, un jaunieši kopīgi izstrādājuši sešus projektus.

Jelgavā krievu jaunieši kopā ar vienaudžiem latviešiem iestudēja Kārļa Skalbes piezīmes. Jēkabpilī poļi un latvieši kopā pētīja Itas Kozakevičas sabiedriski politisko darbību.

Savukārt Rēzeknes Katoļu vidusskolas skolēni kopā ar Rīgas Ebreju vidusskolas audzēkņiem pētīja ebreju ieguldījumu Latgales attīstībā.

Jaunieši ir pārliecināti, – Latvijas iedzīvotāji ir vienoti un tāpat kā Latvijas pirmsākumos arī šodien būtu gatavi aizstāvēt savu valsti.

Alise Šitina
skolniece no Jelgavas

Mūs apvieno ideja par mūsu valsti. Un tādi pasākumi kā, piemēram, šis projekts, palīdz mums visiem saprast to situāciju. Palīdz saprast, ka mums ir jābūt kopā. Un mums ir jāaizstāv sava valsts, tāpēc, ka mēs esam tikai divi miljoni.

Mazākumtautību un latviešu jauniešu sadarbības projektus Sabiedrības integrācijas fonds plāno īstenot arī nākamgad. Tie iecerēti dažādu diasporu un nevalstiskas organizāciju saikņu stiprināšanai.

Lasi vēl