Melbārde: Šobrīd e-dziesmusvētki ir labākais formāts

0 Komentāru

E-dziesmusvētki šobrīd ir labākais formāts, kā noslēgt 2015. gadā uzsākto Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ciklu, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” teica Eiropas Parlamenta deputāte, kādreizējā kultūras ministre Dace Melbārde (NA).

“Es teiktu, ka mēs visi ļoti gribam īstus dziesmu un deju svētkus, un es pieļauju, ka svētku rīkotāji šeit vadījās pēc labākajiem, cēlākajiem mērķiem, cerot, ka to ir iespējams izdarīt, bet, protams, ka diezgan skaidrs visiem bija, ka tas nav iespējams,” pauda Melbārde.

Pašreizējais kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) iepriekš izteicis, ka lielākais pandēmijas radītais zaudējums kultūras nozarei būtu skolēnu dziesmu svētku atcelšana, bet Melbārde uzskata, ka lielu daļu izmaksu būtu iespējams apvienot: “Tomēr, manuprāt, nepietiekami ir diskutēts par ceturto scenāriju, ka 2023. gadā, kad dziesmu un deju svētku tradīcija svin 150 gadus, ir iespējams pievienot vai nu pirms, vai pēc lielajiem svētkiem, tomēr tādu nopietnu Latvijas skolu jaunatnes dziesmu svētku programmu un dot iespēju arī jauniešiem, bērniem būt pilnvērtīgiem dziesmu svētku 150 gadu svinību dalībniekiem, uzsverot pārmantojamību un iedodot labāku motivāciju darboties.”

Kā iepriekš ziņots, XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sarīkošanu šīs vasaras noslēgumā atbalsta 96 pašvaldības jeb aptuveni 80% vietvaru.

Svētku rīkotājs – Valsts izglītības satura centrs – pēc apkopotās pašvaldību aptaujas par gatavību piedalīties un līdzdarboties svētku norisē no kopumā 118 pašvaldībām anketas ar atbildēm iesūtīja 106 pašvaldības, no kurām 96 atbalstīja svētku rīkošanu šogad.

Lasi vēl – Bērnu slimnīcas virsārste: Skolēnu dziesmu svētki ar masveida pulcēšanos šobrīd izklausās absurdi un nepieļaujami

Sešas pašvaldības neatbalstīja nevienu piedāvāto scenāriju svētku rīkošanai, bet četras pašvaldības viedokli nepauda.

Kā informēja Vasiļjeva, katra pašvaldība izvēlējusies savu pieeju, pirms sniegt anketas datus – daudzās tika aptaujāti vecāki, kolektīvi, kolektīvu vadītāji, citās – pašvaldību sniegtās atbildes balstās uz domes deputātu komiteju lēmumiem.

Pamatojoties uz apkopotajiem datiem, kā arī Svētku operatīvās vadības grupas ieteikumiem, svētku mākslinieciskās komandas esot izstrādājušas “drošu svētku norises scenāriju”, kā pamatprincipu piedāvājot e-dziesmusvētku konceptu.

Konceptā plānots, ka svētku kopējo programmu veidos 15 dažādas norises kora dziedāšanā, vokālajā mūzikā, instrumentālajā mūzikā, dejā, vizuālajā un vizuāli plastiskajā mākslā un folklorā. Visi iespējamie koncerti un norises tiks fiksētas videoformātos un atspoguļotas plašākai sabiedrībai dažādās digitālajās platformās un televīzijas formātos.

0 Komentāru