Komentāri
Murkšķis prognozē, ka ziema turpināsies vēl sešas nedēļas
FOTO: Flickr

Vēl pirms mūsu laika ziņām, laika prognoze ar starptautisku un ilgadēju ievirzi. Ziema turpināsies vēl sešas nedēļas – ar šādu spriedumu klajā nācis ASV slavenākais laika apstākļu prognozētājs, murkšķis Fils, kurš šodien ieraudzījis savu ēnu.

Murkšķa dienu ASV Pensilvānijas štata Panksatonijas pilsētiņā svin jau kopš 1887.gada. Tā pakāpeniski pārvērtusies par valsts mēroga notikumu un ievērojamiem svētkiem ar dažādām atrakcijām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saskaņā ar vācu imigrantu ASV ieviesto tradīciju, ja murkšķis šajā dienā iznāks no alas un ieraudzīs savu ēnu, ziema turpināsies vēl pusotru mēnesi. Ja ēnu saskatīt neizdosies, pavasaris iestāsies agri.

Leģenda vēsta, ka vācieši sākotnēji murkšķus esot izmantojuši par sezonāliem barometriem. Daži amerikāņu zinātnieki ir mēģinājuši pārbaudīt un salīdzināt murkšķa paredzējumus ar reālajiem klimatiskajiem datiem un konstatējuši, ka tie tomēr nav precīzi.

Laika ziņas

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl