6 komentāri
Mums piedāvāja braukt uz Brazīliju vai kļūt par baltajiem vergiem Amerikā, bēgļu gaitas atminas Vīķe-Freiberga
FOTO: LETA

Diskutējot par bēgļu uzņemšanu, daļa sabiedrības ir aizmirsusi latviešu likteni dažādos vēstures posmos. Tā norāda bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kura pati piedzīvojusi bēgļu gaitas. Viņa arī velk paralēles starp Āfrikas bēgļu bojāeju Vidusjūrā un simtiem Latvijas iedzīvotāju, kuri, nesasniedzot Zviedrijas krastus, noslīka Baltijas jūrā.

Runājot par savām bēgļu gaitām, Vaira Vīķe-Freiberga stāsta, ka viņas ģimenei paveicās. Latviju kara izskaņā izdevās pamest ar priekšpēdējo kuģi, kurš vēl netika torpedēts no Sarkanās armijas puses. Taču no komunisma mūkošos cilvēkus Eiropas valstis uzņēma nelabprāt. Arī Vīķes-Freibergas ģimenei Eiropu nācās ne pēc savas gribas pamest.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga

Mums Lībekā atnāca un pateica, ka dzīvoklis jāatdod vāciešiem. Piedāvāja braukt uz Brazīlijas džungļu plantācijām vai kļūt par baltajiem vergiem Amerikā.

Atceroties pašas piedzīvoto, Freiberga spriež, ka Eiropai kā draudzīgai valstu kopībai jābūt solidārai par saviem kaimiņiem. Viņa arī atgādina, ka daudzus gadsimtu eiropieši devās uz valstīm, no kurām tagad plūst bēgļu straumes.

Bijusī prezidente arī min, ka izsūtījumā Sibīrijā daudziem latviešiem palīdzēja izdzīvot vietēj0 ļaužu atbalsts, lai gan viņi paši dzīvoja trūkumā.

TOP komentāri

 • Sveiciens Lāčplēša dienā!
  +11 +11 0

  Sveiciens Lāčplēša dienā!

  Tie nav bēgļi, kas tagad nāk no Āfrikas. Tie ir bioloģiskie ieroči, ar kuriem uzbrūk Eiropai.
 • zz
  +5 +5 0

  zz

  Ja Latviešus Ziedri atdeva PSRS nošaušanai un arī pārējie krievu sabiedrotie parakstijuši molotova paktu centās izvairīties no baltiešism savā valstī. Un mēs šeit palikām un izdzīvojām zem krievu zābaka, tā arī palīzību nesagaidījuši 50 gadus. Arī tas ir iemesls kāpēc mēs negribam pie sevis redzēt ekonomiskos bēgļus, potenciālos teroristus, kurus starp citu neviena eiropas valsts pie sevis negrib. Kāpēc mums jāpiesārņo sava zeme ar vēl vienu sērgu ja vēl neesam atbrīvojušies no okupācijas?
  Vairiņai jau viegli runāt, viņa būs pirmā kura kārtējo reizi pametīs Latviju, ja šo zemi pārvērtīs par kara lauku.
 • andis
  +2 +2 0

  andis

  Tas ir arprats ka sitie smirdigie negeri staigas pa Latviju ,Viņi taks nestradas,piemeslos vis apkart ,un blaustisies ka vinus apspiez .Te mums irija ieej viekala un nedod dievs ka tev rinda aiz muguras nostajas resna negeriete gibiens nak ,paris reizes esu laidies ara

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl