“Mums muti rīt aizbāzt neizdosies!” Mediķi vienoti prasībā par 13. Saeimas atlaišanu

12 komentāri
“Mums muti rīt aizbāzt neizdosies!” Mediķi vienoti prasībā par 13. Saeimas atlaišanu
IEVA LEINIŠA, LETA

Dažādās mediķu organizācijas ir vienotas prasībā atlaist 13. Saeimu. Turklāt atkārtoto protestu priekšvakarā tās prasa ne tikai veselības, bet arī finanšu ministra demisiju. Vēl pirms nedēļas Ārstu biedrība, māsu un jauno ārstu asociācijas piesardzīgi izteicās par arodbiedrības lēmumu iesniegt parlamenta atlaišanas iniciatīvu. Taču tagad domas ir mainījušās.

Ceturtdien pie parlamenta pulcēties mudināti ne vien veselības nozarē strādājošie, bet visi iedzīvotāji. Arodbiedrības līderis neslēpj, – pēdējā brīdī akcijas organizēšana saskārusies ar grūtībām – saņemta ziņa, ka iecerētās skatuves telts vietā drīkstēs izmantot vien nelielu podestu.

“Acīmredzot būs tie, kuri ir viedokļa paudēji. Jāstāv tanī sniegā, lietū, bet mēs stāvēsim, un cik nu ar megafonu varēs pateikt, tik skaļi pateiksim, mums muti rīt aizbāzt neizdosies!” saka LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris.

Protesti ir ne vien par ārstu algām, kas nākamgad netiek palielinātas atbilstoši likumam, bet arī par pacientiem, kuriem drīz nebūs, kas sniedz palīdzību, uzsver Ārstu biedrības vadītāja Ilze Aizsilniece: “Politiskā iedomība vai arogance un tāda noniecināšana ir sasniegusi savu maksimuma punktu.”

Vēl pirms nedēļas iniciatīvu par parlamenta atlaišanu uz Centrālo vēlēšanu komisiju (CVK) gatavojās nest tikai ārstu arodbiedrība. Tomēr protesta priekšvakarā domas mainījušas arī citas mediķu organizācijas. Ārstus nepatīkami pārsteidzis deputātu lēmums likt galdā vēl nesagatavoto ideju par mediķu kļūdu dekriminalizāciju.

“Pēkšņi izrauj mūsu kontekstu un mūs sauc uz Saeimas komisiju? Kāpēc? Kāpēc tas bija vakar jādara? Atbilde ir tikai viena parādīt, kādi mēs esam sliktie – ne tikai prasām augstākas algas, bet arī vēl dekriminalizāciju medicīniskai kļūdai. Tas vakar izskatījās pavisam traki. Ja tā domā mūsu deputāti, tad ir jāprasa Saeimas atlaišana,” pauž Aizsilniece.

Mediķus nemulsina, ka parakstu vākšana par parlamenta atlaišanu jau sākta pēc citu iesniedzēju iniciatīvas. Šobrīd savākti vairāk nekā 39 000 parakstu.

“Mums ir pasteigušies priekšā, to saka politiķi, bet tā absolūti nav tiesa, mēs esam izglītoti cilvēki, mēs ejam vispirms diskusijas ceļu. Tikai tad, kad mēs esam izpildījuši visas kulturālās darbības, mēs saprotam, ka šis ir vienīgais iespējamais risinājums, ka vairāk nekāds dialoga nav iespējams,” pauž Māsu asociācijas viceprezidente Ilze Ortveina.

Protesta akcija varētu pulcēt divus tūkstošus, taču nav izslēgts, ka protestētāju būs vairāk. “Mēs vienkārši esam iegājuši regulārā plānošanā, kādas nākamās akcijas mums jārīko, tas vienkārši kļūst kā papildu pienākums. Turpināsim vienkārši protestēt, pievērst uzmanību ar visiem esošajiem veidiem līdzīgi, kā tas notiek Francijā,” saka Jauno ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs Kārlis Rācenis.

Plānotajai protesta akcijai pacientus nevajadzētu ietekmēt.

12 komentāri