“Mums ir nepieciešamas peles.” Veterinārā klīnika aicina palīdzēt izglābtam pūcēnam

20 komentāri
“Mums ir nepieciešamas peles.” Veterinārā klīnika aicina palīdzēt izglābtam pūcēnam
DZINTARS TĪDS

Marta vidū no Raiņa parka Liepājā vietējā veterinārajā klīnikā nogādāts uz zemes nokritis nesen dzimis pūcēns, kuram tagad nepieciešama cilvēku palīdzība.

Pūcēnu atrada 13. martā un uzreiz nogādāja “Dzintara veterinārajā klīnikā”. Izrādās klīnikai jau iepriekš bijusi pieredze ar pūču mazuļiem. Veterinārārsts Dzintars Tīds Skaties.lv stāsta, ka līdz šim divus gadus bija klusums, taču iepriekš vairākus gadus pēc kārtas vismaz viens nelaimē nokļuvis pūces mazulis nonāca klīnikā.

Veterinārārsts pieļauj, ka parkā noteikti ir kāds dobums, kurā tad arī dzimst pūcēni.

Aptuveni februārī dzimušais pūcēns jau divas nedēļas dzīvojas un kādu laiku vēl dzīvosies veterinārajā klīnikā, jo putnēns vēl neesot gatavs atgriezties savvaļā. Pūces mazulis pašreiz tiek kopts un lolots, un barots.

Tieši barības sarūpēšanā veterinārā klīnika vēršas pēc palīdzības pie apkārtējiem. “Aicinām nest uz veterināro klīniku noķertas peles. Tas būtu loģiskāks ēdiens pūcei. Mēs šobrīd izlīdzamies ar vistu kakliņiem, jo tie kauli ir vajadzīgi, devām arī vistu akniņas, ādas,” piebilst Tīds.

Šonedēļ veterinārajai klīnikai jau tika atnestas četras peles, ko pūcēns labprāt arī notiesājis. Protams, ar to nav gana, jo putna ēstgriba tikai pastiprinās.

Veterinārārsts apliecina, ka pūces mazuli, kad pienāks laiks, paredzēts palaist savvaļā.

Video: nelaimē nokļuvušais pūcēns

20 komentāri