“Mums dara pāri!” Jelgavniekus nepatīkami pārsteidzis pēkšņais aizliegums novietot automašīnu pie mājas

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

Pievienot komentāru

Vairāk nekā 40 gadus Astrīda Laima un viņas ģimene atstājusi automašīnu savu logu priekšā. Viss mainījies aprīļa sākumā, kad ielas sākumā parādījusies ceļazīme, kas rīta stundās no plkst. 07.30 līdz 9.00 liedz automašīnu novietot ierastajā vietā. Ne tikai Astrīdai Laimai, bet arī citiem jelgavniekiem aktualizējies jautājums – kur atstāt savu spēkratu?

Aizliegums automašīnu atstāt ierastajā vietā uzstādīts ar nolūku nodrošināt ērtu piekļuvi vecākiem, kuri ved bērnus uz piebraucamā ceļa galā esošo skolu. Tomēr pensionāre Astrīda Laima uzskata, ka neesot nepieciešamība skolēnu aizvest līdz pašām izglītības iestādes durvīm.

Astrīda Laima
iebilst pret uzstādīto ceļa zīmi

Es savā laikā gāju sešus kilometrus uz skolu un vēl sešus atpakaļ, bet tagad bērni nevar atnākt divu minūšu gājienā līdz skolai? Tas ir vienkārši smieklīgi!

Astrīda Laima akcentē, ka apkārtnē dzīvojošajiem jautājums par automašīnu novietošanu ir ļoti sāpīgs. Mājas pagalmā ir stāvvieta, kur vieta atvēlēta vien astoņām automašīnām. Jelgavas pilsētsaimniecības pārstāve Sandra Liepiņa akcentē, ka aizliegums automašīnu novietot uz piebraucamā ceļa ir spēkā tikai darba dienu rītos. Pārējā laikā spēkratus ierastajā vietā drīkst atstāt.

Tomēr Jelgavas iedzīvotāja Astrīda Laima uzsver, ka ne visi rīta stundās dodas savās ikdienas gaitās. Tāpēc rodas situācija, ka pa nakti automašīnu uz ceļa var atstāt, taču no rīta spēkratam jāmeklē cita vieta.

Pašvaldības pārstāve nenoliedz, ka problēma ar automašīnu novietošanu pastāv, tāpēc uzsākts projekts par papildu spēkratu atstāšanas vietu ierīkošanu. Tiesa, plānots, ka projekts noslēgsies nākošā gada 30. septembrī.