Mums bērniņi piedzimuši caur citiem vecākiem, stāsta Latvijas lepnuma ”sargeņģeļi”

Pievienot komentāru
Mums bērniņi piedzimuši caur citiem vecākiem, stāsta Latvijas lepnuma ”sargeņģeļi”
Foto: ekrānuzņēmums

Latvijas lepnuma nominācijas Sargeņģelis divi galvenie varoņi šodien, vairāk nekā gadu pēc notikušā, atzīst: ”Mēs nezinājām, ka ir tādi eņģeli, kas vienā brīdī pie mums var nolaisties.”

Zane un Agris Bārbali apprecējās uzreiz pēc vidusskolas beigšanas. Viņu abu sapnis bija kupla ģimene ar daudz bērniem un priecīgu kņadu mājās. Tomēr pašu spēkiem pie sava bērniņa viņiem neizdevās tikt septiņpadsmit gadus.

Zane un Agris saprata, ka gadi iet un vienīgais ceļš uz piepildījuma sajūtu būs bērnu adopcija. Viņi uzrakstīja pieteikumu bāriņtiesai, apmeklēja mācības un gaidīja.

Drīz vien nejauši pāris uzzināja par četrām māsām, no kurām bioloģiskie vecāki atteikušies, un, visticamāk, viņas tiks adoptētas uz ārzemēm, jo četrus bērnus kopā Latvijā neviens negrib. Kaut arī Zane un Agris sākotnēji bija domājis par viena bērna adopciju, domas par māsām viņiem neļāva gulēt. ”Likās – ja mēs nevaram paņemt, tad cits neviens nepaņems,” atceras Agris. Tajā brīdī radusies atbildības sajūta. ”Varbūt nevajag nobīties no tā skaita. Bija arī patriotisms – kāpēc mūsu bērniem būtu jāiet prom uz ārzemēm?! Tikai tāpēc, ka neviens nav uzrakstījis cipariņu četri tajā rindā,” stāsta Zane. ”Mēs par viņām uzzinājām, un vairs nevarējām likties mierā,” atklāj Zane.

Foto

Adriana, Evelīna, Patrīcija un Katrīna Bārbalu ģimenei ir nedaudz vairāk kā gadu. Sajūta ir tāda, it kā viņi būtu pazīstami visu mūžu. Šobrīd lielākā Zanes un Agra vēlēšanās būtu, lai meitenes ir laimīgas, lai viņas izaugtu par krietniem cilvēkiem un lai mīlētu savu zemi.

Video