Muižniece: Vakcinācija pret Covid-19 ir galvenais pamatprincips, kā panākt klātienes mācības rudenī

3 komentāri
Muižniece: Vakcinācija pret Covid-19 ir galvenais pamatprincips, kā panākt klātienes mācības rudenī
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Vakcinācija pret Covid-19 ir galvenais pamatprincips, kā panākt, lai rudenī skolēni un skolotāji varētu atgriezties klātienes mācībās, intervijā aģentūrai LETA norādīja jaunā izglītības ministre Anita Muižniece (JKP).

“Mēs darīsim visu no [Izglītības un zinātnes] ministrijas puses, lai jebkādos veidos motivētu cilvēkus doties vakcinēties. Es nebaidos teikt, ka tā ir lieta Nr. 1, kas ir jāizdara katram pilsonim un vecākam,” akcentēja ministre.

Muižniece piebilda, ka vakcinācija pret Covid-19 ir jāizmanto arī katram bērnam, kurš var vakcinēties. Protams, šajā gadījumā būtiski ir ievērot vecāku tiesības un lēmumu šajā jautājumā. Taču ministre cer, ka vecāki saprot situācijas nopietnību.

Izglītības un zinātnes ministre atgādināja, ka attālinātajā mācību procesā visvairāk ir cietis sākumskolas posms. Lai atjaunotu mācības klātienē pilnvērtīgi, skolēni un skolotāji lielā mērā ir atkarīgi arī no sabiedrības iesaistes vakcinācijas procesā.

“Tajā brīdī, kad mums ir vakcinēti pedagogi, vecāki, lielākie brāļi, māsas, vecvecāki ir drošībā, tad arī mazos varam palaist uz skolu un nenodarīt viņiem pāri. (..) Šis vairs nav pieļaujams, ka skolas turpina darbu attālināti,” pauda ministre.

Kā akcentēja Muižniece, vakcinācija ir viens no svarīgajiem punktiem. “Tajā brīdī, kad mums visi cilvēki ir vakcinēti, atgriežamies dzīvē pirms pandēmijas. Savukārt brīdī, kad sabiedrības imunitāte ir 50% vai 70%, mēs sākam domāt, ko mēs varam salāgot drošai ikdienai,” viņa sacīja. Ministre atzīmēja, ka, visticamāk, arī vēl nākamajā mācību gadā būs Covid-19 drošības prasības, kas būs jāievēro.

Lai skolas būtu brīvas no Covid-19, Muižniece apstiprināja, ka tiks strādāts pie vadlīnijām. Drošības vadlīniju izstrādē iesaistīs arī Veselības ministriju un Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC).

3 komentāri