Muitas policija narkotiku audzētavā Pierīgā atrod marihuānu, pistoles ar klusinātājiem, spridzekļus, “kalašņikovu” un naudu

19 komentāri
Muitas policija narkotiku audzētavā Pierīgā atrod marihuānu, pistoles ar klusinātājiem, spridzekļus, “kalašņikovu” un naudu
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (LAURIS AIZUPIETIS, F64)

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš šodien preses konferencē informēs par divām šogad Rīgas apkaimē atklātajām marihuānas audzētavām un personu grupu, kas nodarbojās ar aizliegtās vielas audzēšanu un realizāciju.

Podiņš informēja, ka par marihuānas audzēšanu aizturētas piecas personas, no kurām divas atrodas apcietinājumā. Audzētavās esot bijušas pistoles ar klusinātājiem, “kalašņikovs”, spridzekļi.

Izaudzētā marihuāna glabāta ledusskapī, kopā izņemti divdesmit trīs kilogrami. Audzētava atradās netālu no Rīgas. Noziedznieki pelnījuši vismaz miljons eiro gadā, bet audzētavā atrasti 9000 eiro. Bosi bija 45 līdz 50 gadus veci, bet darbinieki jaunāki, dzimuši deviņdesmitajos. Nelegālais rūpals darbojās ne mazāk kā gadu. Darboņiem piederēja ekskluzīvas mašīnas, motocikli un pulksteņi.

Operatīvie darbinieki aizturēja visu grupējumu kopumā – ne tikai audzētājus, bet bija pierādījumi arī pret kurjeriem un realizētājiem. “Piecas personas atzītas par aizdomās turētajiem, divas personas ir apcietinātas. Viens no grupējuma vadītājiem iepriekš bija sodīts par bruņotu laupīšanu,” sacīja Podiņš.

Izdevās izvairīties no nopietnas sadursmes, jo noziedznieki bija bruņoti – tika izņemtas vairākas Makarova un TT tipa pistoles ar klusinātājiem, Kalašņikova tipa automāts, munīcija – vairāk nekā 400 patronas un sprāgstvielas ar detonatoriem.

“Visticamāk, ka ieroči bija domāti audzētavas aizsardzībai, taču ir pamats domāt, ka tie iepriekš ir izmantoti noziedzīgu nodarījumu veikšanai, tāpēc ir nodoti visu nepieciešamo ekspertīžu veikšanai,” sacīja Podiņš.

Tāpat Nodokļu un muitas policija arestējusi “BMW” un “Jaguar” markas automašīnas, dārgus pulksteņus, rotaslietas, kā arī vienu nekustamo īpašumu. “Darīsim visu, lai šo mantu atzītu par noziedzīgi iegūtu un ieskaitītu valsts budžetā,” sacīja Podiņš.

19 komentāri