Muciņš: Lēmums atcelt Covid-19 dēļ ieviesto ārkārtas situāciju medicīnā Latvijā ir labs signāls sabiedrībai kopumā

2 komentāri

Šodien, 30. jūnijā, plānots atcelt Covid dēļ ieviesto ārkārtas situāciju medicīnā Latvijā, kas ilga septiņus mēnešus, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš 30. jūnija rītā TV3 raidījumam “900 sekundes” atzina, ka šis ir piemērots brīdis un labs signāls sabiedrībai kopumā.

Patlaban Covid-19 pacientu ārstēšana notiek trijās klīniskās universitātes slimnīcās Rīgā un septiņās reģionālajās slimnīcās. Šonedēļ ir aizņemti 27% Covid-19 pacientiem paredzēto gultu, tādēļ šonedēļ ir plānots Covid-19 rezervētās gultas pārprofilēt.

Arī PSKUS ir samazinājuši Covid-19 pacientiem nepieciešamo gultu skaitu, kā starplaikus starp ambulatorajiem pacientiem, bet joprojām tiek ievēroti visi epidemioloģiskie norādījumi. Tomēr Muciņš atzina, ka slimnīcas infrastruktūra nav pielāgota pašreizējām epidemioloģiskajām prasībām, bet viņš ir pārliecināts, ka rudenī slimnīca būs daudz gatavāka Covid-19 pacientu uzņemšanai, jo šobrīd jau tiek veikti uzlabojumi.

Muciņš atklāja, ka PSKUS šobrīd ir aptuveni 20% Covid-19 pacientu, bet lielāko izaicinājumu rada tas, ka nu jau vairāk nekā puse, apmēram 60%, pacientu atrodas intensīvās terapijas nodaļā. Tas nozīmē, ka Covid-19 slimība tiem pacientiem, kas atrodas slimnīcas stacionārā, ir daudz smagākā formā.

Vaicāts par to, vai starp šiem pacientiem, kas atrodas slimnīcā, ir arī tādi, kas ir saņēmuši pret Covid-19 vakcīnu, Muciņš atzina, ka līdz šim visi šie cilvēki ir bijuši nevakcinēti, un aicina sabiedrību izmantot iespēju un doties vakcinēties.

PSKUS kopumā ir vakcinējušies 75% darbinieku, bet Muciņš atzina, ka joprojām ir nepieciešams milzīgs izskaidrošanas darbs, jo, tāpat kā sabiedrībā, ar slimnīcā vakcinēties gribētāji vairs nav tik aktīvi, kā tas bija sākumposmā: “Starp ārstiem un māsām vakcinēto procents ir ļoti augsts. Tur ir tikai daži izņēmumi, bet, protams, pārējā personāla vidū šis [nevakcinēto-red.] procents ir lielāks.”

Vaicāts par Covid-19 vīrusa delta varianta izplatību valstī un iespēju tā izplatīšos, tuvojoties rudens mēnešiem, Muciņš neapņemas izteikt prognozes, bet apstiprināja, ka slimnīca dara visu, lai tai pietiktu kapacitātes, ja saslimušo skaits atkal pieaugtu.

2 komentāri