Mucenieku bēgļi jau saskārušies ar pirmajām Latvijas birokrātijas iezīmēm

3 komentāri

Latvijā ievestos patvēruma meklētājus sagaida grūti laiki – kamēr valsts vairākus mēnešus vētīs viņu lūgumu pēc bēgļa statusa, jāiztiek ar pavisam niecīgu pabalstu un “futbolēšanu” starp valsts iestādēm, ar kurām pamīšus būs jāveic garas pārrunas. Viens koordinēts centrs nav izveidots, tādēļ patvēruma meklētāju iedzīvošanās process mūsu valstī var izrādīties gana garš, birokrātisks un piņķerīgs.

Sestdien Latvijā ievestie patvēruma meklētāji no Eritrejas un Sīrijas tuvākajā laikā varēs iepazīties ar veselu virkni pašmāju valsts iestāžu darbiniekiem. Šonedēļ ar iebraucējiem strādā Valsts robežsardzes un pilsonības un migrācijas dienesta darbinieki, lai noskaidrotu, vai viņiem piešķirt bēgļa vai alternatīvās personas statusu. Tomēr galavārdu iekšlietu struktūras teiks aptuveni trīs mēnešu laikā, lai gan jau tagad par aptuveni 75% ir skaidrs, ka patvērums tiks piešķirts, jo šie cilvēki rūpīgi pārbaudīti jau Grieķijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Ilze Pētersone-Godmane, Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre

Ar nākamo nedēļu ar viņiem sāks strādāt Izglītības ministrija, kas attiecas uz intensīvo latviešu valodas apmācību. Protams, arī Labklājības ministrija, lai piesaistītu mentoru, novērtētu šo cilvēku spējas darba tirgū, kādas ir prasmes, kvalifikācijas, zināšanas.

Vēl paredzēts piesaistīt Kultūras ministriju, kas varētu nodrošināt integrācijas kursu, jeb, vienkāršā valodā sakot, izskaidrot, ar ko atšķiras tradīcijas viņu dzimtajā valstī un pie mums. Visi seši patvēruma meklētāji, kas ievesti pēc apstiprinātā plāna, dzīvo ļoti pieticīgos apstākļos. Dienā katrs cilvēks saņem 2 eiro un 15 centu lielu pabalstu. Par šo naudu jāpaēd un jāapmaksā higiēnas preces un citi ikdienā nepieciešamie tēriņi, vienīgi jumts virs galvas pagaidām garantēts Muceniekos. Dienā visi seši patvēruma meklētāji valsts budžetam izmaksā ap 13 eiro, bet mēnesī – 387 eiro. Viņiem gan ir iespējas jebkurā brīdī pamest gan centra telpas, gan arī Latviju, ja viņi pēkšņi apjautīs, ka šeit dzīve nebūt nav tāda, kā iecerēts.

Lūgt, lai viņus pārvieto, viņi nedrīkst. Ņemot vērā, ka Latvija ir Šengenas sastāvdaļa, fiziski viņi var pārvietoties uz citām valstīm, tomēr tas nekādā veidā nedod viņiem garantijas. Kamēr viņi ir patvēruma meklētāji un nav pieņemts lēmums par viņu statusu, viņi nevar citās valstīs neko likumīgi darīt.

Ilze Pētersone-Godmane, Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre

Kā rāda iepriekšējā pieredze, vairāki patvēruma meklētāji Mucenieku telpas pametuši uz neatgriešanos, un neviens nesteidzas viņus meklēt un nogādāt atpakaļ. Oktobrī šādi rīkojās pieci irākieši, kuri bija iesnieguši dokumentus, lai nokārtotu bēgļa statusu, taču, visticamāk, saprotot valsts ekonomisko situāciju un visai lielo bezcerību, kas te valda, izvēlējās doties prom, tā arī nebrīdinot nevienu no atbildīgajām institūcijām par savu lēmumu.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl