Modes dizainers pēc lekcijas skolā saņem draudus

0 Komentāru
Modes dizainers pēc lekcijas skolā saņem draudus
Foto: LETA

Pēc bezmaksas vieslekcijām Rīgas Lietuviešu vidusskolā, kurās modes dizainers Gints Bude tikās ar skolas pedagogiem, bērnu vecākiem un skolēniem par skolas formas nepieciešamību kvalitatīva un augstvērtīga mācību procesa organizēšanā, interneta portālā Facebook viņam izteikti draudi un melīgi apgalvojumi, kas ir izraisījuši plašu sabiedrības diskusiju.

“Pēc man izteiktajiem draudiem un melīgiem apgalvojumiem saprotu, ar ko nākas saskarties pedagogiem un izglītības iestāžu vadītājiem. Valsts izglītības sistēmu uztur nodokļu maksātāji ar cēlu mērķi, lai skola būtu zināšanu iegūšanas vieta, nevis modes skate vai fetiša vieta. Tomēr ir vecāki, kas nevēlas saprast un ievērot vispārpieņemtās normas attiecībā uz savu atvašu ģērbšanās stilu mācību iestādē, tādējādi traucējot mācību procesu, pedagogu darbu, novēršot pārējo skolēnu uzmanību no zinību apguves. Ļoti daudzi Latvijas pedagogi man piekritīs, ka vispārpieņemtās normas lielākoties ignorē tieši turīgu vecāku atvases,” medijiem izplatītajā paziņojumā pauž G. Bude.

Diskusijas, kas Latvijas sabiedrībā izvēršas par vecāku atbildību un bērna personības izpausmju brīvībām, Budem šķiet interesantas, “jo varam nonākt līdz bezprecedenta situācijai, kad, piemēram, sporta nodarbībās skolnieces ieradīsies minisvārkos un augstpapēžu kurpēs, bet sporta skolotāja iebildums tiks kvalificēts kā bērna personības diskriminācija”.

“Rīgas Lietuviešu vidusskola ir augstā līmenī organizēta skola, kurā ir ieviesta obligātā skolas forma. Tieši tāpēc skolas administrācija, izprotot savu misiju, jo skola rāda Latvijai, kādi ir lietuvieši, bet Lietuvai, kāda Latvijā ir attieksme pret skolēniem mazākumtautību skolā, uzaicināja mani kā ekspertu, lai ieviestu kārtību izpratnē par skolas formas nozīmi. Ir liels prieks par tiem daudziem vecākiem un viņu bērniem, kas šo jautājumu izprot adekvāti. Šajā gadījumā esmu saskāries ar atsevišķu vecāku apzinātu, ļaunprātīgu demagoģiju,” akcentē pieredzējušais modes dizainers.

Par izteiktajiem draudiem Gints Bude ir vērsies Valsts policijā ar iesniegumu.

0 Komentāru