Modernizācija Stradiņa slimnīcā – pacientu identitāti noskaidro ar pirkstu nospiedumiem

Pievienot komentāru
Modernizācija Stradiņa slimnīcā – pacientu identitāti noskaidro ar pirkstu nospiedumiem
Ilustratīvs foto: CPOA / Flickr

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas uzņemšanas nodaļa piedzīvo sen gaidītas un vajadzīgas pārmaiņas. Telpas gan vēl nav kļuvušas neko plašākas, bet neatliekamās palīdzības centru vismaz skārusi modernizācija, kas atvieglo darbu vienai no pārpildītākajām uzņemšanas nodaļām valstī.  Pacientu identitāti jau pusotru mēnesi tur noskaidro ar pirkstu nospiedumiem.

Ārstu pārslodze un izdegšana, pārāk šauras telpas un četrkāršojusies pacientu plūsma kopš 1. slimnīcas slēgšanas – tādu Stradiņa slimnīcas uzņemšanas nodaļu esam pazinuši visus pēdējos gadus. Neatliekamās medicīnas centrs cerīgi raugās jauno korpusu virzienā, bet, kamēr jaunu telpu nav, par modernizāciju jādomā tepat. Tagad ir izdevies skaidrāk nodalīt pacientu plūsmas – sarkanajā zonā izvieto dzīvībai bīstamos gadījumus, dzeltenajā – tos, kuri var pagaidīt, un zaļajā – pacientus, kurus pēc apskates laiž mājās.

Taču, kad palīdzība sniegta, ārstiem svarīgi arī noskaidrot, kas tad galu galā ir cilvēks, kurš guļ uz kušetes. Ne vienmēr līdzi ir personu apliecinoši dokumenti, īpaši ārkārtas situācijās. Agrāk tika saukta policija, tagad talkā ņem biometrijas iekārtu jeb, vienkārši sakot, nolasa pirkstu nospiedumus.

“Faktiski pacientam noņem pirkstu nospiedumus, līdz ar to varam pacientu identificēt. Vārdu uzvārdu, personas kodu. Parādās fotogrāfija,” stāsta slimnīcas klientu apkalpošanas daļas vadītāja Dzintra Kļaviņa.

Pirkstu nospiedumus ņem tad, ja cilvēks ir bezsamaņā, rodas aizdomas par viņa identitāti vai dokumentu nav līdzi. Iekārta izmaksāja 6528 eiro, un pusotra mēneša laikā ir pilnībā pierādījusi tās nepieciešamību.

Kamēr vēl ir cilvēki, kuru pirkstu nospiedumi sistēmā nav atrodami, laiku pa laikam medijos parādās policijas lūgumi atsaukties cilvēkus, kuri atpazīst slimnīcā gulošos.

Video

Foto