Komentāri

Pie Izraēlas vēstniecības norisinājās šīs valsts atbalstam veltīts pikets, kas pulcēja aptuveni 150 cilvēkus, novēroja “TV3 Ziņu” žurnāliste Monta Bitiniece.

Mītiņa dalībnieki galvenokārt bija ebreji, taču atbalstu Izraēlai pie valsts vēstniecības Rīgā pauda arī citu tautību pārstāvji. Protestētāji pauda viedokli, ka Izraēlai ir tiesības aizsargāt savu teritoriju no iebrucējiem un ka Izraēla nav sākusi konfliktu Gazas joslā.

Iepriekš, 23. jūlijā, pie Izraēlas vēstniecības norisinājās pretējs protests – ”akcija pret Izraēlas noziegumiem Gazas sektorā”. Šīs akcijas organizatorus bija ieradies arī 4. augusta piketā, izraisot spriedzi klātesošajos. Rezultātā policija viņu aizturēja.

No notikuma vietas ziņo TV3 Ziņu žurnāliste Monta Bitiniece:

Pikets kopumā notika mierīgi. Diskusijas un sarunas augstos toņos parādījās, vien mītiņā ierodoties piketa palestīniešu atbalstam rīkotājam, taču konflikts lielākās sadursmēs nepārauga. Tiesa gan, neiztika bez nelielas saķeršanās starp diviem sanākušajiem. Kopumā mītiņa norisi uzmanīja aptuveni desmit kārtībsargi.

Sanākušie turēja rokās plakātus ar uzrakstiem “HAMAS apdraud mieru visā pasaulē”, “Es mīlu Izraēlu”, “Latvija un Izraēla kopā pret teroru”. Mītiņa laikā tika atskaņots gaisa trauksmes sirēnas ieraksts, kas simbolizēja briesmas, kurām pakļauti Izraēlas iedzīvotāji.

Gazas josla ir šaura zemes strēle (54 kilometrus gara un 12 kilometrus plata) Vidusjūras piekrastē. Gazas sektors kopš pagājušā gadsimta četrdesmitajiem gadiem ietilpa Palestīnas valstij paredzētajā teritorijā. Vēlāk karadarbības rezultātā Gazas sektoru pievienoja Ēģiptei, bet sešdesmito gadu beigās tā dēvētajā ”Sešu dienu karā” par saimniekiem šajā teritorijā kļuva Izraēla un to pārvaldīja arī Palestīnas autonomijas valdība. Patalban Izraēlas bruņotie spēki kontrolē Gazas joslas gaisa telpu un pieejamību no jūras puses, kā arī kontrolē tās civilos un ekonomiskos sakarus ar pārējo pasauli. 2007. gadā varu šajā teritorijā ieguva Palestīnas sunnītu paramilitāra organizācija un politiskā partija ”Hamas”. Kopš tā laika Gazas josla dzīvo Izraēlas īstenotas militāras blokādes un regulāras apšaudes.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl