Mirušā zīdaiņa mātei iepriekš atņemtas divu pārējo bērnu aprūpes tiesības, atklāj policija

3 komentāri

Diemžēl atkal kādu bērniņu piemeklējis traģisks liktenis – Rīgā, Juglā, šonedēļ atrasts miris septiņus mēnešus vecs puisītis. Viņam 12 stundu laikā vecāki nebija pievērsuši uzmanību.

Kā LNT ziņām pastāstīja Valsts policijā, vecāki esot atradušies kopā ar bērnu, taču no otrdienas desmitiem vakarā līdz trešdienas desmitiem rītā nebija pievērsuši bērnam uzmanību. Kad beidzot māte attapusies, ka bērns ir ļoti kluss un piegājusi pie viņa, konstatējusi, ka mazulis ir bez dzīvības pazīmēm. Sākotnējā informācija liecina, ka bērna nāve nav bijusi vardarbīga.

Sergejs Galilejevs, VP Teikas iecirkņa priekšnieks

Vardarbības pazīmes netika konstatētas, neskatoties uz to, ir uzsākts kriminālprocess, ir nopratināti mediķi, nopratināti abi vecāki un pēc sākotnējās informācijas ir noskaidrots, ka bērna māte vakarā bērnu ir pabarojusi, nolikusi gulēt un, no rīta pienākot pie gultiņas, konstatēja, ka bērns neelpo un izsauca ātro palīdzību.

Policijā norāda, ka bērna mātei jau ir atņemtas vecāku aprūpes tiesības par diviem viņas pārējiem bērniem, kuri arī ir mazgadīgi un šajā ģimenē šobrīd nedzīvo. Tomēr dzīves apstākļi ģimenei esot bijuši normāli, un nekas neliecinot par vecāku vainu notikušajā.

Arī sociālā dienesta rīcībā neesot informācijas par šo ģimeni vai to, ka tā būtu nelabvēlīga.

Ervīns Alksnis, RD Sociālā dienesta vadītājs

Šo ģimeni mēs esam identificējuši, bet vairāk neko mēs par viņu nezinām, viņa nav bijusi mūsu intensīvā un pastāvīgā redzeslokā, tas ko mēs šobrīd domājam ir drīz sazināties ar vecākiem vai šajā gadījumā viņiem nevajag kādu psiholoģisku atbalstu, krīzes intervenci vai ko tādu.

Bērnu tiesību aizstāvji vērš uzmanību uz vājajām vecāku prasmēm, par ko liecinot fakts, ka bērnam tik ilgi nav pievērsta uzmanība. Turklāt iepriekš atņemtie bērni liecinot par to, ka ģimenē kaut kas tomēr nav bijis kārtībā un tā bijusi jāuzrauga.

Ilona Kronberga, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja

Tas nozīmē, ka, ja ģimenē ir bijušas problēmas jau ar citiem bērniem, tad šai ģimenei acīmredzot ir jāseko līdzi arī turpmāk, it sevišķi, ja ģimene ir reproduktīvā vecumā.

Saistībā ar notikušo šobrīd sākts kriminālprocess.

3 komentāri