Mirušā Lizuma zīdaiņa mātei nozīmēta tiesu psihiatriskā ekspertīze

0 Komentāru
Mirušā Lizuma zīdaiņa mātei nozīmēta tiesu psihiatriskā ekspertīze
FOTO: Flickr

Kopš traģiskajiem notikumiem Gulbenes novada Lizumā, kur siltumnīcā miris tika atrasts tikko dzimis zīdainis, jau apritējis vairāk nekā mēnesis, bet ekspertīžu rezultāti joprojām nav saņemti un bērna nāves cēlonis nav noskaidrots.

Taču mums kļuvis zināms, ka mātei nozīmēta tiesu psihiatriskā ekspertīze. No tās atkarīgs, vai sieviete būs saucama pie kriminālatbildības.

Vēsts par šaušalīgajiem notikumiem Gulbenes novada Lizumā klajā nāca februāra vidū, pēc tam, kad mātei pēc dzemdībām bija sākusies asins saindēšanās, un ārsti sāka taujāt, kur ir mazulis. Izmeklētāji to atrada siltumnīcā, satītu plēvē.

Četru bērnu māte bija dzemdējusi mājās un sarunā ar TV3 Ziņām apgalvoja, ka neesot zinājusi par savu grūtniecību. Nākamajā dienā viņu aizveda uz psihiatrisko slimnīcu. Tur sieviete atrodas joprojām.

Saprast, vai bērns piedzima nedzīvs vai tomēr nosala, ir svarīgi, lai zinātu, vai māte saucama pie kriminālatbildības par nonāvēšanu. Taču apstākļus maina šaubas par viņas psiholoģisko stāvokli.

Policijas praksē ir līdzīgs gadījums pirms pieciem gadiem Limbažos, kur sieviete bija dzemdējusi mazuli, ielikusi to saldētavā, bet vēlāk tika atzīts, ka tas darīts šoka stāvoklī, tāpēc pie kriminālatbildības viņa vairs nebija saucama.

Kamēr tiek gaidīti ekspertīžu rezultāti, Lizuma lietā turpinās arī sociālā dienesta un bāriņtiesas darba izvērtējums.

Video

0 Komentāru