Komentāri

Veselības inspekcija (VI) nākusi klajā ar brīdinājumu atpūtniekiem izvairīties no peldes Vecāķos. Īpaši jāpieskata mazi bērni, lai tie neplunčājas lāmās, kur pamatīgi savairojušās zilaļģes. Ūdens tur iekrāsojies zilgans, un aļģes var kairināt ādu un acis.

Pludmalē trešdien ik pa brīdim parādās biedējoši lietus mākoņi, tādēļ arī atpūtnieku nav pārāk daudz. Zilie izskalojumi sakrājušies mazās čupiņās, bet lielākā daļa pludmales apmeklētāju tiem uzmanību nepievērš, bet, tuvāk paraugoties, skats nav patīkams.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai gan ūdenī atrasties nav ieteicams, tajā naski metas pieaugušie un mudina atsvaidzināties arī bērnus. Teju vienīgās, kas izlasījušas brīdinājumu un to ievēro, ir topošās māmiņas.

Zilaļģēm atmirstot, ūdenī var tikt izdalīti toksīni, kas peldētājiem var radīt dažādas ādas un gļotādu alerģiskās reakcijas un iekaisumu.

Edijs Pelšs
Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijas pārstāvis

Pašvaldība no apsaimniekotāja otrdien saņēma ziņu, ka ir sakrāsojies ūdens. Vēl nav zināms, kas tieši. Mainījām tablo zīmes ar ieteikumu nepeldēties, lai paši iedzīvotāji izvērtē. Esam pasūtījuši ūdens analīžu mērījumus, vēlākais – ceturtdien – būs rezultāti, rīcība: ieteikums nepeldēties vai kāds cits variants.

Pēcpusdienā ar savu situācijas skaidrojumu klajā nāca Veselības inspekcija. Tā aicina vecākus neļaut bērniem uzturēties seklumā un pludmales piekrastes lāmās, kur vērojama zilaļģu savairošanās un ūdens iekrāsošanās zaļā krāsā.

Normunds Kadiķis
VI pārstāvis

Šo aļģu toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas, savukārt pieaugušiem peldētājiem iesakām izvērtēt – ja ir alerģijas, labāk izvairīties no peldēšanās.

Inspekcija neiesaka šajās zonās makšķerēt un noķertās zivis izmantot uzturā. Zilaļģu “ziedēšanu” dažādās Latvijas upēs, ezeros, ūdenskrātuvēs un periodiski Rīgas jūras līcī novēro katru gadu. Diemžēl saistībā ar klimata pārmaiņām sagaidāms, ka nākotnē šīs problēmas tikai pastiprināsies.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl