Ministru prezidents ekonomikas ministram uzdod rast risinājumus dzīvojamā fonda jautājumā

1 komentārs
Ministru prezidents ekonomikas ministram uzdod rast risinājumus dzīvojamā fonda jautājumā
IEVA LEINIŠA, LETA

Lai risinātu novecojušā un nepietiekamā dzīvojamā fonda jautājumu, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) rezolūcijā ekonomikas ministram Ralfam Nemiro (KPV) ir uzdevis apzināt pašvaldību apsaimniekoto dzīvojamo ēku atbilstību drošuma prasībām un piedāvāt risinājumus situācijas uzlabošanai.

”Gadiem nerisinātais novecojušā dzīvojamā fonda un nepietiekamo dzīvojamo platību jautājums skar lielu daļu mūsu sabiedrības. Tas kavē iedzīvotāju dzīves kvalitātes, sadzīves apstākļu uzlabošanos un ir steidzami jālabo. Ekonomikas ministrijas atbildīgajām amatpersonām, ministram uzņemoties vadību, beidzot ir jānāk klajā ar risinājumiem, kas veicinātu arī mūsu tautsaimniecības attīstību,” uzsvēra Kariņš.

Ministru prezidents rezolūciju izdevis, balstoties uz Valsts kontroles revīzijas ziņojumā ”Vai tiek izpildīti priekšnoteikumi pašvaldību pārvaldīšanā un kontrolē esošu ekspluatācijā pieņemtu ēku atbilstībai drošuma prasībām” konstatēto.

Kariņš sagaida, ka Ekonomikas ministrija kā būvniecības un mājokļu politikas veidotājs piedāvās, kā ilgtermiņā sakārtot dzīvojamo fondu, lai tā izmantošana atbilstu drošības prasībām un iedzīvotāju vajadzībām.

Jau ziņots, ka Valsts kontroles pasūtītā tehniskajā revīzijā konstatēts, ka pašvaldību apsaimniekoto daudzdzīvokļu namu tehniskais stāvoklis nereti ir ļoti bēdīgs. Šobrīd, kad problēma aktualizēta, pašvaldības teju vai izmisumā sākušas saukt pēc valdības finansiālā atbalsta ēku remontēšanai.